W jednym z warszawskich kościołów miał miejsce incydent z udziałem grupy kobiet, które oburzone wyszły ze mszy w ramach protestu na list polskich biskupów domagających się całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Jak się później okazało, była to zorganizowana akcja. Do incydentu odniósł się jeden z najbardziej znanych przeciwników aborcji, Tomasz Terlikowski.

Polscy biskupi domagają się w swoim liście do wiernych, by odejść od zawartego w latach dziewięćdziesiątych kompromisu aborcyjnego (pomiędzy Kościołem katolickim a polskim rządem) i zakazać całkowicie możliwość aborcji w Polsce.

 – Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – brzmi początek listu biskupów odczytywanego w niedzielę w kościołach w całej Polsce.

Jak informowaliśmy wcześniej, w jednym z warszawskich kościołów miał miejsce incydent z udziałem grupy kobiet, które wyszyły ze mszy w ramach protestu.

Szatan szaleje! Obrona życia go rozwściecza. I posuwa się do profanowania mszy i wypędza na ulice tłumy ludzi. Koronka do MB konieczna – napisał Terlikowski na jednym z portali społecznościowych.

 – Jasne, bo w XXI wieku szatan przestał istnieć. Próżne nadzieje. On nadal działa. I to coraz odważniej – odpowiedział Terlikowski internautom, którzy nie dowierzali, że za aborcję obwinia m.in. Szatana.

 – Zwyciężymy z zabijaniem! Ale tylko pamiętając, że są demony, które zwyciężyć można tylko postem i modlitwą – skwitował na koniec Terlikowski.

Z drugiej strony Magdalena Środa przekonuje, że całkowity zakaz aborcji to domena m.in. krajów islamskich.

Trzeba pamiętać, że całkowity zakaz aborcji, jaki zamierza wprowadzić obecna władza, obowiązywał w krajach totalitarnych (faszystowskie Niemcy, stalinowska Rosja, reżim Ceausescu w Rumunii) i obowiązuje w krajach islamskich – pisze Środa na swoim blogu na natemat.pl.

ZOBACZ TAKŻE – Warszawa: Awantura o aborcję podczas mszy. Przepychanki w kościele (video)

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh

...

Zobacz również