Szef Telewizji Republika skrytykował kontrowersyjnego księdza Jacka Międlara. Terlikowski uważa, że duchowny walczy z Bogiem. „Sprawa narodowa i przyjaźnie są dla niego ważniejsze niż wola Boża i kapłaństwo” – mówi. 

– Przykro to powiedzieć, ale ksiądz Jacek Międlar CM walczy obecnie już nie z „Gazetą Wyborczą” i polityczną poprawnością, ale z Bogiem. A sprawa narodowa i przyjaźnie są dla niego ważniejsze, niż wola Boża i kapłaństwo – mówi Terlikowski.

– Wypowiedzi księdza Międlara znakomicie pokazują, że nie rozumie on tego, czym jest kapłaństwo i życie zakonne, a do tego część z jego wypowiedzi pokazuje, że nie chce on wypełniać woli Bożej – dodaje.

Terlikowski krytykuje słowa księdza Międlara, który powiedział, że wróci do klasztoru, gdy ksiądz prowincjał zdejmie z niego część zakazów, a w przyszłości ten dotyczący zakazów medialnych. Uważa, że Międlar chce „by przełożeni podporządkowali się jego woli”.

– Akurat w tej kwestii zasady Kościoła są oczywiste. Wola przełożonych (nawet, gdy się oni mylą, albo gdy ulegają propagandzie) jest dla zakonnika wolą Boga. Jeśli sprzeciwia się on woli przełożonych, nawet z najszlachetniejszych pobudek, to w istocie sprzeciwia się woli Boga i zmierza na manowce – przekonuje Terlikowski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: Telewizja Republika

...

Zobacz również