Terlikowski i Czartoryski (PiS) o zamordowanym księdzu: To wielki dar od Boga dla Francuzów

Terlikowski i Czartoryski (PiS) o zamordowanym księdzu: To wielki dar od Boga dla Francuzów

Podczas jednego z ostatnich zamachów, we francuskim kościele brutalnie zamordowano księdza. 86-letni Jacques Hamel został pozbawiony życia przez terrorystów, którzy poderżnęli mu gardło. 

Choć to bez dwóch zdań okropna sprawa, znaleźli się również komentatorzy szukający drugiej strony medalu. Zdaniem Arkadiusza Czartoryskiego z Prawa i Sprawiedliwości, śmierć kapłana w imię wiary jest "wielkim darem od Boga dla Francuzów". Polityk martwi się jedynie, czy ci zdołają właściwie go odczytać

- Dwóch uzbrojonych islamistów wtargnęło dziś rano do kościoła św. Szczepana w Rouvray koło Rouen. 84-letniemu ks. Jacquesowi Hamelowi, który odprawiał tam Eucharystię, poderżnęli gardło. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Ksiądz "próbował się bronić i tak zaczęła się tragedia" - powiedziała siostra. Mówiła, że drugi z napastników w tym czasie filmował egzekucję. Brutalnie zamordowali księdza. Ona sama, wykorzystując ten moment, uciekła ze świątyni. Została w niej wtedy jeszcze jedna zakonnica i dwóch wiernych. Te trzy osoby napastnicy ranili. Jedna walczy o życie. Napastnicy krzyczeli "Allahu Akbar" Czy zgodzicie się ze mną, że Pan Bóg już w niebie tuli do swego serca tego francuskiego męczennika za wiarę. Zamordowany przy ołtarzu ksiądz, będzie modlił się za Francję, która odrzuca Chrześcijaństwo. To wielki dar od Boga dla Francuzów. Czy Oni to odczytają? - napisał Czartoryski.

W podobnym tonie sprawę skomentował Tomasz Terlikowski. Zwrócił on uwagę, że męczennicy są dla Kościoła bardzo ważni, a "Francja złożyła Bogu ofiarę z kapłanów, których tak w nim brakuje. A to oznacza, że wraca z całą mocą w centrum życia Kościoła".

- Do Europy powrócił czas męczeństwa za wiarę. A Francja, najstarsza córa Kościoła, dała właśnie Europie i Kościołowi pierwszego męczennika. Jest symptomatyczne, że ofiara ta została złożono właśnie w czasie Światowych Dni Młodzieży. To nie tylko ostrzeżenie skierowane do jego uczestników, ale także ważny dla nich znak: oni/my jesteśmy wezwani do świadectwa, które może wiązać się z męczeństwem. Czas radości nie wyczerpuje chrześcijaństwa, bo przychodzi także czas męczeństwa. Islamscy terroryści muszą jednak pamiętać, że o ile ludzi niewierzących męczeństwo może przerażać, to dla chrześcijan jest ono posiewem wiary, mocy, Ducha Świętego. Kościół, który spływa krwią męczenników staje się mocniejszy. Zyskuje nowych orędowników, ale przede wszystkim zostaje umocniony u swoich fundamentów. I to się właśnie stało we Francji. Ten kraj, tak mocno umiłowany przez Boga, składa Bogu ofiarę z kapłanów, których tak w nim brakuje. A to oznacza, że wraca z całą mocą w centrum życia Kościoła. Jest Kościołem męczenników. Módlmy się za katolików w tym kraju, ale módlmy się także za Światowe Dni Młodzieży. Ten atak jest skierowany także przeciwko jego uczestnikom. Ma ich zastraszyć i odebrać im radość z wiary. Ale tak się nie stanie. Wiara zwycięży moce ciemności - skomentował.

Co sądzicie o opiniach posła PiS i szefa Telewizji Republika?

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu