Terlikowski będzie ewangelizował kosmitów. Pokaże im prawdę o Bogu

Terlikowski będzie ewangelizował kosmitów. Pokaże im prawdę o Bogu Źródło: fot. youtube.com/onet

Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski zapowiedział, że będzie ewangelizował kosmitów i przekazywał im prawdę o Bogu. Jest to jego reakcja na nowe odkrycie NASA tj. siedmiu planet w jednym układzie planetarnym, na których potencjalnie może występować życie. 

Jak informowaliśmy kilka dni wcześniej, NASA na specjalnej konferencji prasowej potwierdziła niesamowite odkrycie - TRAPPIST-1 – bo tak nazywa się odkryty układ słoneczny – posiada aż siedem planet łudząco przypominających Ziemię tj. są skaliste jak nasza planeta oraz można na nich znaleźć wodę w stanie ciekłym. Odkrycie jest tym bardziej wyjątkowe, bo planety znajdują się w tzw. strefie życia, czyli w odległości od swojej planety, która pozwala na panowanie na nich „znośnych” warunków dla życia.

Nowe odkrycie stało się przyczynkiem do głębokich refleksji dla Tomasza Terlikowskiego, który oświadczył m.in. Jezus na pewno nie był kosmitą, a jeśli spotka istoty pozaziemskie to będzie je ewangelizował i pokaże im prawdę o Bogu.

 - Jeśli Chrystus stał się człowiekiem, to nie mógł jednocześnie stać się kosmitą, wcielić się w jakąś inną istotę inteligentną. Słowo stało się Ciałem, jednym Ciałem, stało się człowiekiem, więc nie może już stać się kosmitą. Połączenie Boga i człowieka jest bez zmieszania, ale i nierozerwalne - stwierdza Terlikowski.

 - Czy oznacza to, że istoty te znają historię Zbawienia? Tego oczywiście nie możemy być pewni. Bóg mógł ich prowadzić zupełnie innymi drogami, oni sami, jeśli pozostają istotami stworzonymi i inteligentnymi, mogli wybrać różnie. Jedno jednak nie ulega wątpliwości, że jeśli kiedykolwiek ich spotykamy, to będziemy im także głosić prawdę o Zbawczej Męce i Śmierci Chrystusa, będziemy ich ewangelizować, ukazywać im prawdę o Bogu i człowieku (jeśli już jej nie znają) - oświadczył Terlikowski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News