Teresa Lipowska jest w fatalnej sytuacji. Kosztowne leczenie spędza jej sen z powiek

Teresa Lipowska jest w fatalnej sytuacji. Kosztowne leczenie spędza jej sen z powiek Źródło: YouTube / Kultowe Rozmowy

Teresa Lipowska jest już w podeszłym wieku i choć cieszy się dobra kondycją, jej zdrowie wymaga kosztownego leczenia. Aktorka pożaliła się w jednym z wywiadów na reformę Ministerstwa Zdrowia.

Teresa Lipowska od lat wciela się w rolę seniorki rodu Mostowiaków w uwielbianym przez Polaków serialu "M jak miłość". Aktorka jest już w podeszłym wieku i choć wciąż pracuje zawodowo, utrzymuje się głównie ze skromnej emerytury. Niedawno pożaliła się przed kamerami na rządową reformę zdrowia. 

Teresa Lipowska wydaje spore pieniądze na lekarstwa

Popularna aktorka ma już 83 lata i choć wciąż jest aktywna zawodowo oraz w świetnej kondycji, jak na swój wiek, jej organizm zaczyna potrzebować farmakologicznego wsparcia. Kobieta wydaje spore sumy na leki, o czym opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami Telewizji Polskiej. Gwiazda "M jak miłość" ma dość nieudolnej reformy zdrowia. 

Kobieta została zaproszona do studia porannego programu TVP "Pytanie na śniadanie". Była gościem w rozmowie o komforcie życia seniorów w Polsce. Jest wściekła na nieudolną reformę Ministerstwa Zdrowia, która według niej, nie została w ogóle przeprowadzona.

- Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę - wyznała popularna aktorka.

Teresa Lipowska wypowiedziała się w imieniu tysięcy seniorów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielu seniorów solidaryzuje się ze słowami starszej aktorki. Cieszą się, że ich problemy są głośno wyrażane w mediach publicznych, nawet jeśli wypowiedź Teresy Lipowskiej nie ma mocy, by doprowadzić do jakiejkolwiek zmiany. 

- Taka prawda. Moja mama, po 90-tce, wydaje co miesiąc na leki duże kwoty. Zastanawiamy się, gdzie i dla kogo są te "bezpłatne leki"? Mojej mamy nikt nie usłyszy, dobrze więc, że takie osoby jak pani Teresa Lipowska wypowiadają się na ten temat. Wyrazy szacunku! - skomentowała wypowiedź aktorki jedna z internautek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta

2. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Niestety nie żyje, nowotwór wygrał

Korzystając z okazji, aktorka zdementowała również plotki o swojej przeprowadzce do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Bywa tam tak często, że w końcu została uznana za mieszkankę, a media zaczęły podawać tę informację dalej.

- Podjechałam na stację benzynową i tam zobaczyłam na okładce gazety staruszkę, która mówi, że chce do domu seniora i że to ja byłam. Dzwonił też do mnie syn i mówi: "Mamo, jak to do domu seniora?!". A to było tak, że byłam na Wigilii w Skolimowie i podeszła do mnie dziewczyna, nie przedstawiła się, nie powiedziała, że jest dziennikarką i pyta: "Jak się tu pani podoba?". Powiedziałam, że jest elegancko - powiedziała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Tragiczna, wstrząsająca śmierć. Na profilu uwielbianej gwiazdy Polsatu pojawiła się dramatyczna wiadomość
  4. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani zaniepokojeni jej wyglądem
  5. Żona przypadkowo znalazła dziwny dziennik. Poznała w notatkach pismo męża i zamarła

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News