Teresa Lipowska zdecydowała się na szczere wyznanie
Screen "M jak miłość" TVP 2
Monika Majko - 23 Grudnia 2020

Teresa Lipowska nie chce być ciężarem dla swoich dzieci i wnuków. Mocne wyznanie przyprawiło fanów o łzy

Teresa Lipowska w tym roku skończyła 83 lata, jednak wciąż jest w pełni sił. Aktorka wyznała, że nie chce obciążać swojej rodziny i kiedy przestanie sobie radzić, nie ma zamiaru obarczać ich odpowiedzialnością za siebie. Gwiazda zdradziła swój plan, wielu fanów nie mogło powstrzymać łez.

Teresa Lipowska zdecydowała się na szczere wyznanie. Gwiazda serialu „M jak miłość” nie chce być ciężarem dla swoich najbliższych, dlatego zaplanowała przeprowadzkę do domu opieki. Szczere wyznanie aktorki wstrząsnęło fanami.

Teresa Lipowska chce zamieszkać w domu opieki

Teresa Lipowska skończyła już 83 lata, jednak wciąż czuje się dobrze i jest aktywna zawodowo. Gwiazda serialu „M jak miłość” ma jednak świadomość, że czas płynie nieubłaganie, a w tym wieku z dnia na dzień może stać się bezsilna i wymagać opieki.

Aktorka przez 40 lat była żoną Tomasza Zaliwskiego, z którym doczekała się syna, Marcina. Jakiś czas temu temu jedynak wraz ze swoją żoną adoptował dwójkę dzieci, a gwiazda pokochała swoje wnuki całym sercem. W programie „Magazyn ekpresu reporterów” w stacji TVP 1 wyznała, że nigdy nie chciałaby być ciężarem dla swoich bliskich.

- Największym moim marzeniem w życiu jest to, żeby nie być ciężarem dla dzieci moich, dla wnuków, żeby nie być zupełnie bezradna, bezsilna. Tego się boję. I proszę Boga tylko, żebym mogła do ostatniej chwili mogła być samowystarczalna - zdradziła Teresa Lipowska.

Ksiądz powiedział, jakiej kwoty oczekuje w kopertach po kolędzie. Wierni mogą być szczerze zaskoczeniKsiądz powiedział, jakiej kwoty oczekuje w kopertach po kolędzie. Wierni mogą być szczerze zaskoczeniCzytaj dalej

Teresa Lipowska podjęła decyzję i jest pewna, że gdyby za kilka lat jej stan się pogorszył, pragnęłaby odciążyć swoje dzieci i zapewnić sobie opiekę. Gwiazda jest gotowa zamieszkać w domu opieki i nie uważa tego za „pozbycie się problemu”.

- Jeżeli przyjdzie taki moment, że naprawdę nie dawałabym sobie rady, to oczywiście skorzystałabym na przykład z domu opieki - wyznała aktorka.

Gwiazda bierze pod uwagę Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Teresa Lipowska ma już tam przyjaciół, którzy wcześniej skorzystali z możliwości zamieszkania wśród innych artystów.

- Miejsce jest fantastyczne, cudowne. Jeżeli, nie daj Boże, mi się zdarzy, że będę jakaś niepełnosprawna, to na pewno starość będę spędzała tutaj. Tu są moje koleżanki. Są tu osoby, z którymi mam wspomnienia. Przyjeżdżam tu z ogromną sympatią. Jest tutaj z kim porozmawiać - mówiła w jednym z wywiadów dla „Super Expressu”.

- Mnie Bozia dała takich sił, że jeszcze mogę być poza, ale tak jak mówię, gdyby mi się, nie daj Boże, zdarzyło, że nie mogłabym sobie dawać sama rady, to tu jest najpiękniej i jest kulturalnie - dodała aktorka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News