Teresa Lipowska zdradziła wysokość swojej emerytury. Gdyby nie rola w "M jak miłość", nie przeżyłaby kolejnego miesiąca

Teresa Lipowska zdradziła wysokość swojej emerytury. Gdyby nie rola w "M jak miłość", nie przeżyłaby kolejnego miesiąca Źródło: Wikimedia Commons/Ejdzej

Teresa Lipowska zdradziła ile dostaje pieniędzy ze świadczenia emerytalnego. Przyznała, że jedynie rola w "M jak miłość" pomaga utrzymać jej się przy życiu.

Teresa Lipowska to w polskim środowisku aktorskim prawdziwa weteranka. Swój debiut na dużym ekranie zaliczyła w 1950 roku, więc od tego pamiętnego momentu minęło już 70 lat. Mimo to aktorka wciąż występuje, choćby w znanym serialu "M jak miłość", w którym gra już przez dwie dekady. Gdyby nie ta rola Barbary Mostowiak, nie byłoby jej łatwo.

Teresa Lipowska musi wydawać niemałe kwoty na leczenie

Aktorka gościła niedawno w Pytaniu na śniadanie, w którym powiedziała, z jakimi codziennymi trudnościami musi zmagać się seniorka w Polsce. Okazało się, że poważnym problemem dla aktorki okazał się brak refundacji wielu leków. Teresa Lipowska, żeby się leczyć, musi wydawać zawrotne, jak na emerytkę kwoty.

- Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę... [...] Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej - opowiadała aktorka w wywiadzie.

Teresa Lipowska zdradza ile dostaje pieniędzy z emerytury

W rozmowie przyznała także, że tylko dzięki aktywności aktorskiej jest w stanie przetrwać. Zdradziła, ile dostaje emerytury, z samych wypłat świadczeń trudno by jej było opłacić leczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - wyznała aktorka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka dowiedziała się, że jej mama dokonała aborcji. Gdy była z nią w ciąży
2. Zabił ciężarną żonę podczas stosunku, ale na tym nie skończył. Okropny czyn, odbiera mowę

Teresa Lipowska nie jest pierwszą aktorką, która zdecydowała się otwarcie powiedzieć o swojej niskiej emeryturze. Gdy to samo zrobiła Maryla Rodowicz, spadła na nią fala krytyki, szczególnie ze strony innych emerytów, którzy zarabiają znacznie mniej od niej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  2. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  3. 25-latka urodziła dziecko i utopiła je w toalecie. Jej wytłumaczenie nie mieści się w głowie
  4. Uczestnik odpadł przy pierwszym pytaniu z Milionerów. Tylko pozornie jest proste, nawet my mieliśmy problem
  5. 5-latka umierała w męczarniach na oczach rodziców. Nie wezwali lekarza, chcieli jej pomóc w kuriozalny sposób

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News