Barbara Nowacka poinformowała, że Facebook blokuje za rozpowszechnianie „plakatu na rzecz praw kobiet”. Blokadę otrzymała m.in Anna Dryjańska, ta sama, o której głośno było w związku z pozwem przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi.

– Właśnie widziałem w tv p. Annę Dryjańską. Ty wyjątkowa czelność że pyskuje pod domem Jaro, sama jest zdeformowana a jednak ją mama urodziła – napisał Rafał Ziemkiewicz.

Anna Dryjańska poczuła się obrażona wpisem i zapowiedziała, że zgłosi sprawę do sądu. Przeciwnicy Ziemkiewicza oburzają się, że jego wpisy nie są usuwane z portali społecznościowych. Tak się złożyło, że Facebook zablokował nie Ziemkiewicz, ale Dryjańską.

O temacie poinformowała Barbara Nowacka.

– Anna Dryjańska zablokowana na 3 dni na Facebooku za zamieszczenie plakatu na rzecz praw kobiet. Za mowę nienawiści, za pogardę i obrażanie kobiet Facebook nie karze. Może czas przemyśleć politykę swojej firmy, Facebooku?

To szczególnie ciekawe w kontekście oburzenia prawicy, która przekonywała, że Facebook nie blokuje stron obrażających Jana Pawła II, a uniemożliwia promocję Marszu Niepodległości. Jak widać, na administrację Facebooka wściekli są wszyscy, zarówno prawica, jak i lewica.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Polub fanpage redaktora naczelnego Pikio.pl :

Zobacz również