To nagranie podzieliło internautów. Obok obrazu zarejestrowanego przez teleskop obserwatorium astronomicznego w Omanie nie da się przejść obojętnie. Widać bowiem na nim nietypowy kształt na tle Księżyca, którego wziął się nie wiadomo skąd. Jedni wyśmiewają film, dla innych to niezbity dowód na to, że naturalny ziemski satelita jest odwiedzany przez nieznane nam stworzenia.

Łowcy UFO i fani teorii spiskowych nie mają wątpliwości – coś rozbiło się na księżycu albo, według innych, w jego pobliżu przeleciał nieznany nam obiekt. Niektórzy wskazują, że może to być kolejne pojawienie się tajemniczej satelity „Dark Knight”, która ma szpiegować Ziemię z orbity.

Jak twierdzą zwolennicy wersji o UFO, to na pewno nie jest ziemska sonda, ani żaden statek, rakieta czy samolot. Ich zdaniem coś mogło rozbić się na księżycu, co miałoby tłumaczyć podłużny kształt, przywodzący na myśl dymiący wrak. Warto jednak zauważyć, że w przestrzeni kosmicznej i na Księżycu nic nie jest jednak w stanie palić się w ten sposób.

Krytycy śmieją się i twierdzą, że fani UFO znów zdemaskowali swój fanatyzm. Mają doszukiwać się niestworzonych rzeczy w zwykłym zabrudzeniu na szkle omańskiego superobiektywu. Jak twierdzą, bardziej prawdopodobne jest, że to zagubiła się rakieta wystrzelona przez reżim Kim Dzong Una, niż miałoby to być pojawienie się UFO nad Księżycem.

https://www.youtube.com/watch?v=VY5sWMxQmdI