Reklama
Kataklizm! 12 metrowe fale zrywają balkony, ludzie uciekają w panice Źródło: twitter.com/NelsonAcosta80
Reklama

Kataklizm! 12 metrowe fale zrywają balkony, ludzie uciekają w panice

Teneryfa jest bardzo popularnym kierunkiem urlopowych wyjazdów. Dobra pogoda i wspaniała atmosfera bardzo sprzyjają odpoczynkowi. Niestety osoby, które wybrały się niedawno na wyspę przeżyły prawdziwe chwile grozy. Matka natura postanowiła zgotować im piekielne widowisko.

Reklama

Teneryfa przekonała się niedawno, jak bardzo zmiany pogodowe są w stanie wpływać na nasze najbliższe otoczenie. Goście popularnego kurortu stanęli oko w oko z niebezpieczeństwem, kiedy zobaczyli co dzieje się za oknami ich pokoi. Nagrania z miejsca zdarzenia przedstawiają nieprawdopodobne rzeczy. Zetknięcie z takimi siłami natury musiało zmrozić krew w żyłach.

Reklama

Teneryfa: 12-metrowe fale dewastują wyspę

Mieszkańcy i wczasowicze przebywający na Teneryfie nie mogli uwierzyć w to, co działo się na ich oczach. Sztorm, którzy przeszedł obok Wysp Kanaryjskich przebił wszystkie najgorsze oczekiwania. Fale dochodzące do 12 metrów zrywały balkony i masakrowały drzwi w kurorcie Mesa del Mar. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu wrzuconym do sieci przez fotografa Nelsona Acosta. Władze musiały bardzo szybko zareagować w obliczu realnego niebezpieczeństwa. Podjęto decyzję o ewakuacji, którą objęto 39 gości hotelowych. 15 osób było zmuszonych pozostawić swoje apartamenty w budynku przedstawionym na nagraniu, kolejne 24 uciekały z placówki w Garachico, gdzie woda po wtargnięciu do środka zniszczyła windę. Według oficjalnych informacji nikt nie ucierpiał na skutek uderzenia żywiołu, natomiast nie ukrywa się, że nie można traktować sytuacji jako do końca opanowanej. Na wyspie cały czas obowiązuje alert, a wszystkie miejscowe służby postawione są w stanie gotowości do udzielenia ewentualnej pomocy. Do podobnych zdarzeń doszło również po drugiej stronie Teneryfy. Południowy brzeg otrzymał nie małe uderzenie, ale wyrządzone straty były zdecydowanie mniejsze. Kiedy kilka osób spożywało swoje śniadanie w jednej z restauracji woda wybiła szyby w oknach. Na szczęście tutaj także nikt nie odniósł większych obrażeń.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie tylko turyści byli poważnie zagrożeni, ale także ich majątek. Ocean pochłonął kilka samochodów, które zostały zabrane przez fale. W ciężkim położeniu znalazła się równie załoga żaglówki, która została zaskoczona przez uderzenie żywiołu. Niestety meteorolodzy nie mają dobrych informacji dla osób, które zarezerwowały sobie pobyt na Wyspach Kanaryjskich na najbliższe kilka dni. W ciągu kolejnego tygodnia przewidywane są intensywne ulewy, porywisty wiatr oraz kolejna porcja nawet kilkunastometrowych fal.
Reklama
ZOBACZ TAKŻE
  1. Największy wróg Kościoła! Pół Polski go nienawidzi, katolicy panicznie się bali 
  2. Oby nie skończyło się wymiotami. Anna Mucha ujawniła, co zrobi na 18 urodziny „M jak Miłość” 
  3. Tworzył arcydzieła, jak „Wesele” czy „Ziemia obiecana”. Nie żyje legenda polskiego kina 
  4. Znaki zodiaku i moda. Kto jest najbardziej stylowy?
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?