Ruszyły śmigłowce, dziesiątki dzieci walczy o życie

Ruszyły śmigłowce, dziesiątki dzieci walczy o życie

Na zakopiance w w miejscowości Tenczyn doszło do poważnego wypadku. Autobus wycieczkowy z dziećmi zderzył się z ciężarówką oraz samochodem osobowym. Na miejscu pracują służby ratownicze, niektóre dzieci są w bardzo ciężkim stanie.

Do wypadku doszło na odcinku Lubień-Rabka. Autobusem miało podróżować około 42 osoby, w tym 30 dzieci. Wracały one z wycieczki szkolnej. Do tej pory nie ma informacji, co było przyczyną zderzenia. Obecnie trwa akcja ratunkowa wyciągania dzieci z pojazdu, a ofiary są przewożone do szpitali w Krakowie i Myślenicach. Droga w obu kierunkach jest zablokowana, policja prosi kierowców o utworzenie tzw. korytarza ratunkowego.

Tenczyn: Aż 40 osób ucierpiało w wypadku na zakopiance

Na miejsce już teraz lecą śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Póki co nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, jednak stan niektórych dzieci (uczniów 7 klasy podstawówki) jest naprawdę poważny. - W autobusie, który uległ wypadkowi na zakopiance, jechały dzieci ze szkoły w Wilanowie. Na miejsce jedzie już dyrektor szkoły, organizujemy też autokar dla rodziców. Cała szkolna społeczność objęta będzie opieką psychologów - napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz, okazując wsparcie ofiarom wypadku. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pędzący Tir UDERZYŁ w auto Joanny Krupy, samochód wyleciał z drogi!
  2. Zachwycał w Tańcu z Gwiazdami. Dziś mierzy się z chorobą, "ledwo mówię"
  3. Wielki skandalista wyrzucony z TVP!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News