Dziś rozpoczął się kongres Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Na tym zjeździe rządzącej w Polsce partii pojawiło się ponad tysiąc najważniejszych członków PiS. Prezes Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje otwierające kongres przemówienie żartem.

Rozpoczął żartem ciekawym. Kaczyński porównał siebie do Nikity Chruszczowa, a zjazd jego partii do 22 zjazdu Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Ze sceny, na której przemawiał zapytał, przy przyjmowaniu zasad i regulaminu zjazdu, „kto jest za?”, „kto przeciw?”, a „kto się wstrzymał?”. Z uśmiechem stwierdził, że rąk w górze nie widzi.

Dalej zapytał, czy jest, pośród zgromadzonych ktoś, kto nie otrzymał egzemplarza regulaminu spotkania. Jeden z delegatów stwierdził, iż takowego nie posiada. Wtedy Kaczyński poprosił, by ten, kto się odezwał podniósł rękę. Okazało się, że delegat stracił na to ochotę.

Żart dotyczy słów Nikity Chruszczowa i jego uderzającego w, dotąd otaczanego kultem, Stalina. Wtedy jeden z delegatów także podniósł głos, pytając – „A gdzie wy wtedy byliście?”. Chruszczow poprosił o podniesienie przez autora słów ręki. Ten tego nie uczynił (zapewne ze strachu). Pierwszy sekretarz odparł wtedy – „Byłem tam, gdzie wy towarzyszu.”.

źródło: wp.pl

 

...

Zobacz również