Na Twitterze działa bardzo popularny wśród zwolenników prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości profil. Ten nagminnie udostępnia wpisy, które cieszą się ogromną popularnością. Jeden z ostatnich cieszył się szczególną uwagą. Mija się jednak z prawdą.

Profil antyKOD to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych profilów na Twitterze wśród polskiej prawicy. Internauci zauważyli jednak, że jego wpisy niejednokrotnie mijają się z prawdą. Było tak chociażby pod koniec czerwca, kiedy przekonywał, że w Gazecie Wyborczej w ciągu trzech dni (21.06, 22.06, 23.06) nie napisano nic o zamordowanym w Calais Polaku.

Jak się jednak okazało, dzień wcześniej (20 czerwca) Gazeta Wyborcza poświęciła morderstwu obszerny artykuł w dziale „świat”. To nie pierwszy raz, kiedy wpis na tym profilu zdobył tyle polubień i wywołał burzę w komentarzach.

Ostatnim hitem na profilu jest wpis dotyczący śmierci 7-letniego Juliana. Chłopiec zginął w zamachu w Barcelonie, a jego śmierć potwierdzono dopiero w niedzielę. Jak podał antyKOD, w Gazecie Wyborczej nie ma ani słowa o tym. Sprawa zatoczyła szerokie kręgi po tym, jak udostępniono tweeta ponad 500 razy. Internauci zaczęli szperać w sieci i okazało się, że wpis godzący w Wyborczą to kłamstwo.

Doszukali się tego m.in. użytkownicy Wykop.pl. Na portalu można znaleźć nawet zrzut ekranu obrazujący fragment artykułu Wyborczej, w którym czytamy o 7-letniej ofierze zamachu w Barcelonie. Zaangażowanie się w sprawę użytkowników Wykop.pl jest warte odnotowania, ponieważ portal ten na opinię strony, na której przeważa prawicowa społeczność. Jak widać fake news publikowane przez prawicowe profile denerwuje już nawet zwolenników tej samej opcji.

źródło: twitter.com/antyKOD
źródło: wykop.pl

źródło: twitter.com

...

Zobacz również