Opinie dotyczące prezydentury Andrzeja Dudy pozostają w ostatnim czasie skrajnie podzielone. Jak się jednak okazuje, ewentualny brak poparcia Prawa i Sprawiedliwości nie jest jedynym problemem, który obecna głowa państwa potencjalnie napotka na wyboistej drodze do reelekcji. Obywatele coraz przychylniej spoglądają bowiem na innego kandydata, który w niezwykle kontrowersyjny sposób zająć może jedno z najważniejszych stanowisk politycznych w naszym kraju.

Chociaż do najbliższych wyborów prezydenckich zostało jeszcze naprawdę dużo czasu, dziennikarze i eksperci już teraz prześcigają się w domysłach związanych z ich wynikami. Reelekcja Andrzeja Dudy nie jest bowiem założeniem oczywistym i pewnym.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” przez IBRIS aż 35,1% Polaków chciałoby zobaczyć na stanowisku głowy państwa… Roberta Biedronia. W tym samym badaniu Dudę poparło 51,4%, jednak potencjalna walka między politykami stoczy się prawdopodobnie o 13,5% ankietowanych, którzy nie wiedzą jeszcze, na kogo chcieliby oddać swój głos.

Czas pokaże, czy rosnące poparcie dla gospodarza Słupska pozwoli mu poważnie zawalczyć w wyborach prezydenckich. Jak twierdzą eksperci, Andrzej Duda bez wątpienia powinien jednak wziąć jego ewentualną kandydaturę pod uwagę jako wzrastające, realne zagrożenie.

...

Zobacz również

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Zobacz również