Sondaże z ostatnich kilku tygodni stanowią nieprzerwane pasmo sukcesów Prawa i Sprawiedliwości. Najnowsze badanie sympatii społeczeństwa okazuje się jednak miażdżące dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Polacy obrócili się przeciwko PiS.

Wyniki przeprowadzonego na zlecenie „Wirtualnej Polski” na panelu Ariadna sondażu świadczy o tym, że Polacy nie popierają PiS i obawiają się, że polityka rządzących może sprowadzić na nasz kraj sankcje międzynarodowe. Należy jednak zauważyć, że sondaże nie mają decydującego znaczenia i należy traktować je z przymrużeniem oka.

Polacy nie chcą sankcji

Pierwsze pytanie, które zadało wp.pl respondentom brzmiało: „Czy Twoim zdaniem Parlament Europejski postąpił słusznie przyjmując rezolucję wzywającą Polskę do przestrzegania zasad praworządności i praw podstawowych, zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej?”. 39 proc ankietowanych odpowiedziało na nie twierdząco, natomiast 33 proc. – przecząco.

Mimo że respondenci chcą, aby rząd przestrzegał unijnych praw, w większości potępiają zachowanie europosłów PO, którzy głosowali za rezolucją przeciwko Polsce. Aż 39 proc. biorących udział w sondażu ocenia ich postawę negatywnie, natomiast tylko 26 proc. z nich uważa, że postąpili słusznie.

Respondenci uznali również, że Polska nie powinna zostać ukarana przez UE. 44 proc. biorących udział w badaniu twierdzi, że Unia Europejska nie powinna nakładać na nasz kraj sankcji za niezastosowanie się do zaleceń Parlamentu Europejskiego. Przeciwnego zdania jest 28 proc. respondentów.

Aż 50 proc. respondentów uważa, że europosłowie PO nie powinni domagać się sankcji dla Polski. Słuszność tej decyzji potwierdziło zaledwie 22 proc.

Sondaż jest więc pierwszą porażką od bardzo dawna. Członkowie partii zapewne z zapartym tchem będą śledzili wyniki kolejnych badań opinii publicznej.

Źródło: wp.pl

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również