Tak dobrego wyniku partia rządząca jeszcze nie miała. W najnowszym sondażu PiS deklasuje swoich rywali. Opozycja jest w rozpaczy, zaś na Nowogrodzkiej zapewne strzelają korki od szampana. Przypominamy, że do wszystkich sondaży należy podchodzić z dystansem.

W najnowszym sondażu opublikowanym przez CBOS partia rządząca osiągnęła historyczny wynik. Tak blisko 50% poparcia PiS nie był jeszcze nigdy. Według sondażu na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować nawet 47% Polaków. W stosunku do poprzedniego badania to wzrost o 3 punkty procentowe.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła największa partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska. Jej poparcie w stosunku do PiS jest jednak absurdalnie niskie. Wynosi bowiem jedynie 16%. PO traci tyle samo, ile zyskuje PiS, czyli też 3 punkty procentowe.

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, zaś ich wyniki były odzwierciedlane przez sondaż CBOS-u – w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania. Na trzecim miejscu jest ruch Kukiz’15 z wynikiem 8%. Ostatnią partią w sejmie byłaby Nowoczesna Ryszarda Petru z poparciem 6%.

Oznacza to, że sumaryczne poparcie wszystkich opozycyjnych ugrupowań w parlamencie jest o blisko 20 punktów procentowych niższe od poparcia partii rządzącej. Ten wynik z pewnością nie spodoba się opozycji. Na sondaże nie działają bowiem ani protesty związane z wycinką Puszczy Białowieskiej, ani protest lekarzy-rezydentów. Nie pomagają nawet działania opozycji na arenie międzynarodowej.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Źródło: CBOS

...

Zobacz również

Zobacz również