Jeden rysunek dotyczący sytuacji w Polsce obiegł w niedzielę cały świat. Grafika zrobiła piorunujące wrażenie na całym świecie, a eksperci w sprawach polityki wskazują, że ta jest bardzo celna. Mowa o karykaturze, która ukazała się na stronach portalu Politico.eu.

Choć już ponad tydzień minęło od Marszu Niepodległości, wciąż nie brak zagranicznych artykułów i materiałów publicystycznych, które dotyczyłyby Marszu. Ostatnio w belgijskim wydaniu Politico.eu ukazała się grafika, która wywołała prawdziwą wrzawę wśród polskiej prawicy.

Mowa o obrazku, który przedstawia dwa statki na wodzie. Jednym z nich jest wielki okręt z napisem „Poland”. Drugi, znacznie mniejszy to charakteryzowany na piracki kuter stateczek, który liną przyczepiony jest do większego. Widać, że mocno odciąga ten większy na prawo, a przypisana mu kwestia to „far right”, czyli „skrajna prawica”. Całości dopełnia napis na kutrze – „Kaczyński”.

Polska na smyczy Kaczyńskiego

Obrazek spotkał się z ogromnym poparciem opozycji w Polsce i wszystkich zwolenników lewicy i centrum na całym świecie. Wściekli na pracowników Politico.eu są jednak zwolennicy prawicy i władze Polski. Już słychać głosy, że belgijscy dziennikarze „szydzą z Polski” i dopuścili się „haniebnego czynu”.

Nie brak jednak komentarzy z drugiej strony, które wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość po Marszu Niepodległości naraziło cały kraj na uszczerbek na wizerunku. Polska jest ostatnio bowiem komentowana i oglądana przez pryzmat kontrowersyjnych haseł, które widniały na bannerach i transparentach podczas Marszu Niepodległości.

źródło: twitter.com

źródło: wp.pl

Te zwierzęta POPRAWIĄ CI HUMOR!


Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również