Ten rysunek o Polsce podbija dziś światowe media. Kaczyński kipi ze złości

Ten rysunek o Polsce podbija dziś światowe media. Kaczyński kipi ze złości

Jeden rysunek dotyczący sytuacji w Polsce obiegł w niedzielę cały świat. Grafika zrobiła piorunujące wrażenie na całym świecie, a eksperci w sprawach polityki wskazują, że ta jest bardzo celna. Mowa o karykaturze, która ukazała się na stronach portalu Politico.eu.

Choć już ponad tydzień minęło od Marszu Niepodległości, wciąż nie brak zagranicznych artykułów i materiałów publicystycznych, które dotyczyłyby Marszu. Ostatnio w belgijskim wydaniu Politico.eu ukazała się grafika, która wywołała prawdziwą wrzawę wśród polskiej prawicy. Mowa o obrazku, który przedstawia dwa statki na wodzie. Jednym z nich jest wielki okręt z napisem "Poland". Drugi, znacznie mniejszy to charakteryzowany na piracki kuter stateczek, który liną przyczepiony jest do większego. Widać, że mocno odciąga ten większy na prawo, a przypisana mu kwestia to "far right", czyli "skrajna prawica". Całości dopełnia napis na kutrze - "Kaczyński".

Polska na smyczy Kaczyńskiego

Obrazek spotkał się z ogromnym poparciem opozycji w Polsce i wszystkich zwolenników lewicy i centrum na całym świecie. Wściekli na pracowników Politico.eu są jednak zwolennicy prawicy i władze Polski. Już słychać głosy, że belgijscy dziennikarze "szydzą z Polski" i dopuścili się "haniebnego czynu". Nie brak jednak komentarzy z drugiej strony, które wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość po Marszu Niepodległości naraziło cały kraj na uszczerbek na wizerunku. Polska jest ostatnio bowiem komentowana i oglądana przez pryzmat kontrowersyjnych haseł, które widniały na bannerach i transparentach podczas Marszu Niepodległości. źródło: twitter.com źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News