Ten polityczny transfer wstrząśnie Polską. Jedno zdjęcie wyjaśnia wszystko

Ten polityczny transfer wstrząśnie Polską. Jedno zdjęcie wyjaśnia wszystko Źródło: źródło: wikimedia.org

Najbliższe tygodnie, a nawet dni mogą być zaskakujące dla polskiej polityki. Wszystko przez jedno zdjęcie, które trafiło do sieci, a przez które rozgorzały spekulacje na temat transferu politycznego. Ten byłby jednym z najbardziej gorących wydarzeń tego roku.

To może być ta jesień, jak wskazuje zdjęcie opublikowane na profilu twitterowym Marka Jakubiaka. Poseł w ugrupowaniu Kukiz'15 już od dłuższego czasu ma pozostawać w jawnym sporze z władzami ruchu. Nieoficjalne informacje pozwalają sądzić, że browarnik będzie szukał miejsca innej formacji. Z całą pewnością jednak nie będzie to żadna z tych, które obecnie zasiadają w Sejmie.

Jedno zdjęcie, tysiące spekulacji

O tym, pod jakie skrzydła może przejść biznesmen, wiele mówi zdjęcie, które Jakubiak zamieścił na Twitterze. Widać na nim posła w towarzystwie dwóch panów, Rafała Ziemkiewicza i Janusza Korwin-Mikkego. Co więcej, podpis, którym browarnik okrasił zdjęcie, mówi naprawdę wiele. Stwierdzenie "spotkanie może i nie przypadkowe, ale owocne", stało się początkiem szeregu spekulacji. Najpopularniejsza z nich mówi o tym, że Jakubiak dołączy do partii Wolność Korwin-Mikkego i stanie się drugim posłem pochodzącym z ekipy kontrowersyjnego polityka. Przypomnijmy, że na początku listopada partia hucznie ogłosiła, że "wraca do Sejmu". Wszystko przez transfer Jacka Wilka, który stał się członkiem Wolności, ale co prawda pozostał w strukturach klubu poselskiego Kukiz'15.

Symbolika ważniejsza od faktów

Faktem jest, że Jakubiak spotkał się z Ziemkiewiczem i Korwin-Mikkem. Nie wiadomo jednak na pewno, o czym panowie dyskutowali. Co ciekawe, internauci nie potrzebują dokładnych wieści na ten temat. Wystarczy im podpis zdjęcia, uczestnicy spotkania, a także... kolor róży, by znaleźć dowody na potwierdzenie swojej teorii. Biała róża znajdująca się między panami to symbol wieczności, piękna, czystości, ale także śmierci i zmartwychwstania. Komentatorzy widzą w niej znak, który potwierdza, że Marek Jakubiak chce zacząć znów od początku swoją przygodę w polityce. Główny zainteresowany nie potwierdził tych doniesień, jednak tego typu spotkanie w kontekście tego, co dzieje się w Kukiz'15 może mieć tylko jeden skutek. źródło: twitter.com/Marek Jakubiak źródło: twitter.com/Marek Jakubiak źródło: twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News