Ten Polak wywołuje przerażenie w Wielkiej Brytanii. Boją się go wszyscy

Ten Polak wywołuje przerażenie w Wielkiej Brytanii. Boją się go wszyscy Źródło: źródło: pixabay.com, flickr.com

Tegoroczne wydanie corocznego raportu o brytyjskim ekstremizmie zszokowało Polaków zamieszkujących Wyspy. Okazuje się bowiem, że na liście najgroźniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii jest bowiem Polak. Żeby to było mało, ten zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki najbardziej niebezpiecznych ludzi.

Chodzi o Arkadiusza Rzepińskiego, szefa brytyjskiej frakcji Narodowego Odrodzenia Polski. Ten został umieszczony wśród tzw. "Brudnej Dwunastki", czyli wśród 12 najgroźniejszych ekstremistów Wielkiej Brytanii. Rzepiński znalazł się na 6. miejscu zestawienia. Jego nazwisko wywołuje na wyspach prawdziwy popłoch. Organizacja, której przewodzi na emigracji Rzepiński została okrzyknięta na Wyspach "nazistowskim gangiem z Polski" i "najbardziej niebezpieczną armią neonazistów w Europie". Organizacja Hope not Hate, która przygotowuje raport, podała, że w Wielkiej Brytanii jest 100 członków NOP. Sam Rzepiński ani organizacja nie ujawnia, ilu dokładnie liczy ludzi.

Dwa ośrodki działania

Wiadomo, że NOP najaktywniejsze jest w Manchesterze i Londynie. Coraz częściej pojawiają się jednak doniesienia o aktywności organizacji w Szkocji. Ostatnio członkowie skrajnie prawicowej organizacji razem z lokalnymi neonazistami pomagali w organizowaniu "banku żywności tylko dla białych". Współpraca ze skrajnymi prawicowcami na Wyspach ma jednak dłuższą tradycję. Coraz częściej słychać o przechodzeniu członków polskich skrajnych bojówek do brytyjskich organizacji neofaszystowskich. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News