Chyba powoli przyzwyczajamy się do tego, jak wygląda TVP po przejęciu jej przez Prawo i Sprawiedliwość. Dalej jednak nie możemy powstrzymać śmiechu na widok tego, co wyczynia osoba odpowiedzialna za „paski” w TVP Info.

W sejmie trwa obecnie debata nad kształtem reformy polskiego sądownictwa. Opozycja, stosując obstrukcję parlamentarną stara się maksymalnie opóźnić uchwalenie ustawy.

Podczas obrad Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zostały przedstawione poprawki do projektu prezydenckich ustaw reformujących KRS i SN. Jednym z punktów obrad były wnioski dotyczące nazwy ustawy. Obecni na sali posłowie opozycji zgłosili wniosek o zmianę nazwy na „projekt zmiany Konstytucji” i „upolitycznienie sądów”. Chcieli tym samym zaznaczyć, że zakres zmian, które chce wprowadzić PiS wykracza poza ten, który może być regulowany ustawą zwykłą.

ZOBACZ TAKŻE: TVP Info osiągnęło szczyt absurdu

Prawy paskowy

Transmitujące obrady TVP Info podsumowało więc sytuację wrzucając na pasek :

KOMPROMITACJA TOTALNEJ OPOZYCJI – NAJWAŻNIEJSZY JEST DLA NIEJ TYTUŁ USTAWY

Niżej, na czerwonym pasku nieustannie podając informacje o zatrzymaniu 10 dyrektorów sądów. Powyżej zaś informując o „Gigantycznej skali patologii w sądownictwie”.

Jak niedawno informowaliśmy o przeprowadzonych w TVP szkoleniach z zakresu etyki zawodowej. Według „Gazety Wyborczej” wśród realizujących zajęcia jest Krzysztof Ziemiec, prowadzący „Wiadomości”. Wybór ten wzbudził w środowisku dziennikarskim ogromne kontrowersje. Przez wielu obserwatorów mediów Ziemiec jest kojarzony z nierzetelnymi materiałami, jakie są zamieszczane od początków rządów PiS-u w telewizji publicznej.

Foto: TVP Info

Źródło: TVP Info

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!

 

...

Zobacz również