Ten owoc działaniami zdrowotnymi przebija wszystko! Dostaniemy go w Polsce

Ten owoc działaniami zdrowotnymi przebija wszystko! Dostaniemy go w Polsce Źródło: Fot. food.ndtv.com

Naukowcy dokładnie zbadali owoc, który swoimi właściwościami przebija wszystkie inne. Zawiera wiele zdrowotnych składników i w dodatku jest pyszny!

Badacze przypisują mu wiele pozytywnych właściwości. Jest prawdziwą bombą zdrowotną, niestety pozostaje stosunkowo drogi w porównaniu z innymi owocami. Za buteleczkę soku zapłacimy 35-40 zł. Chodzi oczywiście o morwę indyjska, na którą potocznie mówi się noni. Owoc ten jest powszechny w całej Azji Wschodniej. Rośnie na tyle często, że można go zbierać nawet 14 razy w roku. Na Polinezji jest uznawana za roślinę leczniczą. I w istocie posiada ona takie właściwości. Owoc noni głównie stosowany był do leczenia problemów trawiennych, stanów zapalnych, infekcji skórnych, biegunek, gorączek, gojenia ran.

Nawet myszy go lubią

Jak ustalili naukowcy owoc ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, ale ponadto działa również przeciwnowotworowo. Wykonano eksperymenty na myszach i podano im sok z noni. Stwierdzono, że ich długość życia wydłużyła się aż o 119 proc. Owoc cechuje się działaniem przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Wynika to z tego, że zawiera związki, które hamują enzymy odpowiedzialne za początek stanu zapalnego.

Lepszy od morfiny

Ważne jest także jej działanie przeciwbólowe. Może na równi konkurować z morfiną, gdyż wykazuje podobne właściwości, a jest mniej toksyczna. Pijąc sok z noni dostarczamy naszemu organizmowi bardzo dużo witaminy A i E, jednak najwięcej zawierają witaminy C. Już w 100g owocu jest ponad 251 proc. dziennego zapotrzebowania na tę witaminę, która poprawia naszą odporność na zimę. Polecamy wszystkim ten owoc szczególnie w okresie jesiennym. Fot. pixabay.com Źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News