Europa jest właśnie świadkiem historycznych chwil mających miejsce w Serbii. Prezydent Aleksandar Vučić oficjalnie desygnował na premiera kraju kobietę, która dodatkowo jest lesbijką. Jako że stało się to po raz pierwszy w historii państwa, nazwisko Any Brnabić zapisze się dużymi literami w dziejach całego kontynentu.

– Wierzę, że ma ona wszystkie potrzebne do pełnienia tej funkcji cechy charakteru oraz doświadczenie – powiedział prezydent Serbii o kandydatce na premiera, która według niego jest najlepszym wyborem dla kraju. Brnabić ma międzynarodowe wykształcenie, czynnie działa w polityce oraz biznesie. Pełniła już także funkcję ministra administracji publicznej i samorządu lokalnego w serbskim rządzie.

Moment ten bez wątpienia jest bardzo ważny dla wszystkich homoseksualnych osób publicznych. W Serbii wielu polityków ukrywa swoją prawdziwą orientację, udając heteroseksualistów, aby w ogóle móc mieć dostęp do stanowisk i honorów. Brnabić jest wyjątkiem – zawsze bezpośrednio mówi o sobie i swojej życiowej ścieżce. Chociaż wiele osób neguje jej kompetencje ze względu na orientację seksualną, doceniona została przez najważniejsze osoby w państwie, dzięki czemu już wkrótce, po akceptacji parlamentu, będzie mogła objąć naprawdę elitarne stanowisko.

...

Zobacz również

Zobacz również