Płonie 40 hektarów pod Warszawą! 100 strażaków walczy z kataklizmem

Płonie 40 hektarów pod Warszawą! 100 strażaków walczy z kataklizmem Źródło: Pikio.pl

Temperatura w lesie na Mazowszu jest przerażająco wysoka. 40 hektarów płonie, a żar przypomina piekło. Strażacy walczą z żywiołem. Do akcji dołączają kolejne posiłki. Czy uda im się ugasić tak potężny pożar?

Temperatura na terenie lasu znajdującego się w woj. mazowieckim drastycznie podniosła się. Żar, który leje się z nieba doprowadził w końcu do pożaru. Strażacy nie mogą sobie z nim poradzić. Żywioł pochłania wszystko, co staje na jego drodze. Na miejscu znajduje się niemal setka uczestniczących w akcji strażaków.

Temperatura na 40 hektarach lasu osiągnęła niezwykle wysoki poziom. Wszystko stanęło w ogniu

To, co dzieje się pomiędzy Mysłakowicami a Dąbrową w województwie mazowieckim jest niezwykle przerażające. Świadkowie zobaczyli wielki dym, który unosi się nad lasem. Nie zbliżają się jednak do leśnych terenów, które zajęte zostały przez płomienie. Temperatura w tamtych miejscach jest tak wysoka, że ciężko to sobie nawet wyobrazić.

Pożar gaszony jest przez strażaków, których kilka zastępów próbuje zapanować nad żywiołem. Według informacji, które podało Radio RDC, na miejscu znajduje się teraz nawet 90 strażaków. Jak informuje "Gazeta" do akcji dołączyli strażacy z woj. łódzkiego, którzy postanowili wesprzeć kolegów z jednostek z woj. mazowieckiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Walka z ogniem trwa. Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał

Jak dalej informuje Radio RDC nad 40 hektarami latają teraz samoloty gaśnicze. Bez ich pomocy strażakom ciężko byłoby dotrzeć do niektórych źródeł ognia.

Z oficjalnych informacji wynika, że na razie na terenie nie odnaleziono rannych. Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. Tuż po ogłoszeniu informacji o rozwodzie Magda Narożna z zespołu "Piękni i młodzi" trafiła do szpitala. Szokujące doniesienia mediów
  4. Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News