Premier Donald Tusk zapowiedział zmiany prawne dotyczące nietrzeźwych kierowców. Skala problemu w ostatnim czasie bardzo wzrosła, więc słusznie jest nagłaśniany w polskich mediach. Jednakże, czy owe propozycje przedstawiane przez szefa polskiego rządu, są najkorzystniejsze? Czy są w stanie, chociażby minimalnie zmniejszyć problem? Mam duże wątpliwości?

Warto zwrócić uwagę na jego częste obietnice. Z pewnością, pamiętają Państwo zapowiedzi walk z pedofilami, dopalaczami i z wieloma innymi zjawiskami patologicznymi w naszym społeczeństwie. Efekt? Powyższe tematy zostały schowane pod dywan i o tym nikt już dzisiaj nie mówi. Niektóre, nowe propozycje zmian w przepisach, wiele nie zmienią i dostanie się po kieszeniach, tym, których problem wcale nie musi dotyczyć. Mowa tutaj o kierowcach, którzy w ogóle nie spożywają alkoholu. Chęć wprowadzenia alkomatu do każdego samochodu, jest kolejnym zabiegiem finansowym, a nie chęcią walki z nietrzeźwymi kierowcami. Zresztą, warto zauważyć, że powyższa propozycja szefa rządu jest krytykowana również przez bardzo wielu policjantów, ekspertów i nie tylko. Czy może, to przynieść komukolwiek korzyść? Oczywiście, że? producentom alkomatów. Wiele tutaj nie trzeba mówić, ale z pewnością już zacierają ręce, jeżeli tylko do tej zmiany w przepisach prawnych dojdzie. Dziwić, im się? Chyba nie. Dziwmy się, więc wyborcom, którzy wybrali obecny rząd, bo to, im dostanie się po kieszeniach. Przypominam, że wiarygodny, dobry alkomat kosztuje, od 300 do 600 zł. A, Ile zarabia przeciętny Kowalski?

Idźmy dalej. Co proponuje w tej kwestii, Prawo i Sprawiedliwość? Przede wszystkim, muszę wspomnieć, że w ?zamrażarce sejmowej? znajduje się projekt zmian w kodeksie karnym złożony przez PiS w grudniu 2012 roku. Co zawiera? Przede wszystkim: w przypadku recydywy (za jazdę w stanie nietrzeźwości) wyrok bez zawieszenia, wyrok bezwzględnego więzienia, surowe karanie osób, które prowadzą samochód pod wpływem narkotyków. Problem, jest na tyle poważny, iż z pewnością, nie należy go bagatelizować. Niestety, w polskiej polityce bardzo często możemy spotkać się z paradami populizmu. Wiele partii, próbuje często zatrzeć działania innych, wmawiając, iż nie trzeba przeprowadzać zmian, bo jest dobrze. Jak, inaczej możemy zrozumieć, odrzucenie projektu zmian w kodeksie karnym Prawa i Sprawiedliwości do ?zamrażarki sejmowej?? Jak widzą Państwo, działamy. Niestety, pod wpływem, niektórych mediów, nasze pomysły nie potrafią dostać się na światło dzienne. Będziemy nad tym dalej pracować, aby pokazać, że jesteśmy jedyną alternatywą wobec obecnego rządu. Na początku wspomniałem o obietnicach Premiera Donalda Tuska. Po walki z pedofilią, po walki z dopalaczami. Nie chciałbym, aby z tak poważnego problemu jakim jest jeżdżenie samochodem w stanie nietrzeźwości stał się, kolejnym tematem zastępczym, z którego nic nie będzie wynikać. Bo, inaczej będzie brzmiało jak w tytule ? temat ważny, istotny już wkrótce zastępczy?, a życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze.

Zobacz również

Członek Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, Forum Młodych PiS Warszawa, wiceprzewodniczący FM PiS Piaseczno

W polityce kieruję się pragmatyzmem. Staram się realistycznie oceniać rzeczywistość. Działanie musi być równe skuteczności.

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”