Szczerze powiedziawszy, kiedyś wiązałem nadzieje z telewizją Republika. Mam wrażenie, że część publicystów (np. Rafał Ziemkiewicz), która na starcie zaangażowała się w promocję tego medium, sama nie zdawała sobie sprawy, że tworzy potworka na smyczy PiS-u.

Telewizja, która na szczęście nie cieszy się dużą popularnością jest w moim odczuciu propagandowym zombie. Miały być informacje przedstawiane bez ?gwoździa? wbijanego widzowi na sam koniec, a skończyło się na indoktrynowaniu odbiorców, faworyzowaniu PiS-u i przedstawianiu rzetelnych relacji jedynie z prawicowych eventów.

Każde wiadomości, które wieczorem są emitowane w Telewizji Republika zawierają przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Po chwili, pojawia się ktoś z Platformy i od razu dostajemy porcję komentarzy od prezenterów stacji. Oczywiście są to komentarze, które mają wytworzyć ?odpowiednie? podejście widza do sprawy. Wiadomości Republiki są publikowane na ich kanale na Youtube, więc można je sobie obejrzeć.

To żenujące, że Telewizja na swoim facebookowym profilu ma polubiony profil Prawa i Sprawiedliwości. Nawet ten żenujący TVN nie jest na tyle bezczelny, by otwarcie przyznać, iż jest medium prorządowym. Czym więc różni się Republika od TVN-u?

a) jest mniej profesjonalna, dysponuje gorszym sprzętem

b) robi bardziej rzetelne relacje z prawicowych eventów

c) robi znacznie mniej rzetelne relacje z lewackich happeningów

d) nie kryje się z tym, że sympatyzuje z niektórymi opcjami politycznymi

e) ma znacznie mniej odbiorców

f) na każdym kroku podkreśla, że jest niezależna i niepokorna

Ja gardzę wszelką formą upolitycznienia mediów, dlatego nie oglądam ani TVN ani Republiki. O ich rzetelności dowiedziałem się przypadkowo, oglądając materiał podczas wizyty u znajomego. Na potrzeby artykułu, obejrzałem w domu kilkakrotnie ich serwis informacyjny. Zdecydowanie nie polecam.

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta