Zdewastowano budynek TVP. Trwają poszukiwania sprawcy

Zdewastowano budynek TVP. Trwają poszukiwania sprawcy Źródło: Facebook

Telewizja Polska została po raz kolejny zaatakowana. Tym razem nieznany sprawca, lub sprawcy zniszczyli elewację rzeszowskiego budynku, przekreślając ostatnie słowo i dopisując własne. Policja natychmiast zajęła się tą sprawą. Trwają poszukiwania osoby odpowiedzialnej za wandalizm .

Telewizja Polska i policja z Rzeszowa szukają sprawcy wandalizmu. Nieznany sprawca we wtorek w nocy zdewastował elewację budynku TVP zamazując napis Polska i dopisując zamiast tego własne frazy. Ze zniszczeniem szybko się uporano i większość pracowników telewizji nawet niczego nie zauważyła. Jednak wciąż nie jest wiadome, kto tego dokonał. Policja wszczęła śledztwo. 

Telewizja Polska zaatakowana 

Osoba, która dopuściła się tego czynu przekreśliła napis "Polska" i w zamian za to dopisała "PiS". Niżej dopisano jeszcze "Polin". Napis Polin może odnosić się do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Po hebrajsku oznacza to także Polska. 

Policja wskazuje, że napis został umieszczony bardzo wysoko, w trudno dostępnym miejscu, a zatem nie był to przypadkowy akt wandalizmu, a zaplanowana akcja, w którą mogło być zamieszanych więcej osób. Napis bardzo szybko zniknął i większość pracowników TVP, które przyszło w środę do pracy niczego nie zauważyło. Pytani o napis okazywali zdziwienie.  O całym zajściu na swoim Facebooku poinformował Damian Bańka, kandydat Konfederacji w wyborach do europarlamentu. 

-TVPiS przybrała prawdziwą nazwę! Stop Acta 3.0+! - taki opis dodał do fotografii. 

Policja poszukuje sprawcy wandalizmu 

Policja o całej sprawie dostała zgłoszenie w nocy. Pracownicy TVP zauważyli zniszczony napis i od razu zadzwonili po funkcjonariuszy. Rzeszowska policja jest na etapie zbierania dowodów i przesłuchiwania świadków. 

- Przyjęliśmy zawiadomienie od pracownika telewizji. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, przesłuchujemy świadków. Trwa zbieranie dowodów – powiedział nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

Niewykluczone jest, że funkcjonariusze będą szukać sprawców wśród zwolenników  Konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy. To jeden z członków ugrupowania pokazał zdjęcia budynku. Internauci zarzucili także Konfederacji promowanie wandalizmu. 

- Takie zdarzenia tylko pokazują, iż desperacja i rozczarowanie tym co robi PiS w TVP jest silniejsze niż ewentualna odpowiedzialność karna. Jesteśmy przeciwni niszczeniu czyjegoś mienia, jednak decydenci nie powinni doprowadzać ludzi do takich szalonych działań - napisał Damian Bańka na Facebooku

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News