Telewizja pobiła rekord propagandy. "Przed Beatą Szydło Polacy polowali na psy i je jedli"

Telewizja pobiła rekord propagandy. "Przed Beatą Szydło Polacy polowali na psy i je jedli"

Nie jest i nigdy nie było tajemnicą, że niektóre media niespecjalnie przejmują się takimi słowami jak "prawda", "obiektywizm" czy "uczciwość". Niemal wszystkie portale, telewizje i radia wspierają którąś ze stron politycznego sporu.

Trudno pochwalać stronniczość, jednak można ją - w pewnych granicach - zrozumieć. Telewizja Republika postanowiła jednak wynieść to słowo na zupełnie inny poziom. Tekst "Hołd dla Premier Beaty Szydło", który ukazał się na stronie TR stał się już hitem internetu.

Artykuł zaczyna się porównaniem Beaty Szydło do Margaret Thatcher, które wypada niekorzystnie - oczywiście - dla tej drugiej. Co prawda obie panie wspólną mają w zasadzie tylko płeć (Thatcher była zdecydowaną przeciwniczką pomocy socjalnej, która jest głównym elementem polityki Beaty Szydło), jednak autorowi nieszczególnie to przeszkadza.

- Wiele osób porównuje Panią Premier Beatę Szydło do Margaret Thatcher. Dla wielu do niedawna wykluczonych Polaków to porównanie nie wystarczy.

Dalej znajdziemy fragment, w którym autor - choć zapewne nieświadomie - mocno uderzył w Prawo i Sprawiedliwość. Pisząc o poprzednich rządach nie zadał sobie bowiem trudu sprawdzenia, kto je faktycznie sprawował. W efekcie wyszło na to, że okres rządów PiS 2005-07 był polityczną porażką, a dopiero przyjście "dobrodzieja" w osobie Beaty Szydło dało Polakom nadzieję.

- Premier Beata Szydło stała się wielkim dobrodziejem, bo nie tylko ikoną, a konkretną osobą, gdyż pierwszy raz od upadku komunizmu, ktoś pochylił się nad najbardziej pokrzywdzonymi i wykluczonymi Polakami. Do niedawna okradanymi i bezdusznie wykorzystywanymi przez spadkobierców III RP.

Największe absurdy dopiero się jednak zaczynają. Autor tekstu przekonuje, że przed nadejściem Beaty Szydło Polacy żywili się psami, kobiety pracowały 12 godzin dziennie za 800 złotych miesięcznie, a mężczyźni byli na usługach obcokrajowców, którzy nawet nie znali polskiego.

- Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami. To biedne południe Polski. Dzieci, co nigdy nie mogły sobie pozwolić na nowe ubranie, na zabawkę. Cieszyły się z każdego darowanego prezentu, który przez zamożniejsze społeczeństwo zostałby wyrzucony na śmietnik. Matki, które pracowały w systemie niewolniczym po 12 godzin za 800 zł w uwłaczających warunkach, w marketach obcokrajowców. Mężowie, którzy musieli wykonywać polecania kierowane do nich nie w ojczystym języku, a w obcym - czytamy.

"Mężowie, którzy musieli wykonywać polecania kierowane do nich nie w ojczystym języku, a w obcym"

"Dzieci z patologicznych rodzin bez jakiejkolwiek szansy na godne rodzinne życie, dziś z uniesionym czołem i rodzicami trzymającymi ich za rękę idą na spacer. Prosty zwykły spacer"

Temat skomentował też popularny dziennikarz Pitu-Pitu Rafał Otoka-Frąckiewicz, który zdecydowanie nie sympatyzuje z obecną opozycją w postaci PO, PSL czy .Nowoczesnej.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News