Teleranek w każdą niedzielę
kadr programu "Teleranek" TVP
Weronika Wasiak - 13 Września 2020

Kiedyś w każdą niedzielę od rana czekało się na "Teleranek"

Oglądaliście "Teleranek"? Kiedyś w każdą niedzielę już od rana dzieci czekały przed telewizorami, by nie przegapić żadnego odcinka. Program bawił i czuł, a przede wszystkim, cieszył się ogromną popularnością.

"Teleranek" nadawany był od września 1972 roku do grudnia 2009 roku. Później znów pojawił się na antenie TVP 6 marca 2016 roku. W każdą niedzielę o godzinie 9:00 szerokie grono najmłodszych widzów zasiadało przed odbiornikami. Program prowadził m.in. Tadeusz Broś, a w studiu pojawiały się także dzieci (dziś już dorosłe gwiazdy), jak: Joanna Jabłczyńska, Marcin Dobrowolski.

"Teleranek", choć momentalnie zyskał uznanie w oczach młodej widowni, miał pełno wzlotów i upadków. W jednej chwili z powodu stanu wojennego czy kłopotów finansowych zdejmowano go z anteny, ale po dłuższej lub krótszej przerwie wracano i wprowadzano niewielkie zmiany, co nie za każdym razem działało na korzyść programu. Mimo to "Teleranek" wciąż uznawany jest za ikonę programów dla dzieci. Oglądaliście go?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News