Telefon sposobem na oszustwo? Miniony okres świąteczny pokazał, że wiele Polaków padło ofiarami oszustów. Ci dzwonią z zagranicznych numerów, a próba oddzwonienia wiążę się z katastrofalnie wysokim rachunkiem telefonicznym.

Telefon może doprowadzić do bankructwa. Wszystko za sprawą zorganizowanych grup, które dzwoniąc z zagranicznych numerów chcą się połączyć z Polakami. Ci, widząc nieodebrane połączenia myślą, że znajomi chcą przekazać im życzenia. Oddzwaniając muszą się liczyć z horrendalnymi kosztami.

Jakie numery telefonu są niebezpieczne? Twój telefon może zadzwonić z zagranicy, nie oddzwaniaj

Wiele z numerów, które zarejestrowano miały prefiks +24. Wielu Polaków myślało, że to osoby z okolic Płocka dzwonią do nich z życzeniami. Wkrótce się okazało, że były to połączenia z Wysp Wniebowstąpienia. Rachunek za wykonanie ponownego połączenia wielu z nich zwalił z nóg.

Policja ostrzega przed próbą naciągnięcia na koszty. Okazuje się, że w ciągu ostatniego okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku wykonano ponad tysiąc połączeń. Głównymi ofiarami stali się użytkownicy nju mobile i Orange.

Czy można się ochronić przed naciągaczami? Policja zaznacza, że trzeba pamiętać o niebezpieczeństwie. Jeżeli próbuje się z nami skontaktować numer, który ma więcej niż jedenaście cyfr – powinniśmy zlekceważyć połączenie. Istotne jest także obserwowanie prefiksu – polski składa się z dwóch cyfr 4 i 8.

Nie tylko zagraniczne grupy zorganizowane próbują naciągać Polaków. Okazuje się, że wciąż popularne i skuteczne są próby skontaktowania się z osobami starszymi, które nie są świadome tego, kto do nich dzwoni. Metoda na wnuczka jest wciąż jedną z najbardziej popularnych. Profilaktyka i liczne metody przeciwdziałania oszustom wciąż przynoszą marne skutki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te zdjęcia dowodzą, że ludzka głupota nie zna granic!

– Czy pani mnie słyszy? – miało brzmieć pytanie w słuchawce. Odpowiedź „tak” oszuści mieli nagrywać i używać później do swoich celów. Z łatwością mogli więc wziąć pożyczkę lub spróbować zaciągnąć inne zobowiązanie. O tej metodzie informowały służby z USA. Niestety ta moda wśród grup zorganizowanych wciąż jest popularna i rozprzestrzenia się także w Europie.

Telefon, który bezsprzecznie jest jednym z najpopularniejszych sposobów komunikacji, może stać się dla nas także niebezpieczny. Media oraz policja na bieżąco podają, w jaki sposób uchronić się przed niebezpieczeństwami. Okazuje się, że śledzenie najnowszych doniesień i słuchanie ostrzeżeń z pewnością będą przydatne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kurdej-Szatan była boginią Sylwestra w TVP. Teraz jest przerażona, wielkie niebezpieczeństwo
  2. Papież Franciszek ostrzegał przed tym. Ksiądz Rydzyk postanowił zmienić stanowisko
  3. Katolicy martwią się o życie papieża Franciszka. Niebezpieczna decyzja
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać

ŹRÓDŁOonet.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl