Jeden telefon i urząd anuluje twoją karę. Może zadzwonić nawet twój kolega

Jeden telefon i urząd anuluje twoją karę. Może zadzwonić nawet twój kolega

Telefon, który wykona nawet twój znajomy, może sprawić, że unikniesz kary wydanej przez urząd. W których przypadkach można liczyć na anulowanie kary?

Telefon od przyjaciela nabierze nowego znaczenia. Okazuje się, że jeżeli zadzwoni twój znajomy, może to sprawić, że urząd anuluje wcześniej nałożoną karę. Kiedy można liczyć na to, że przed opłatą uratuje nas telefon komórkowy? 

Telefon był kluczowy w tej sprawie

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował swoich czytelników, że istnieje sposób, by uniknąć płacenia kary, którą nałoży na ciebie urząd, kiedy nie stawisz się na zeznania. Dziennik opisał historię, która miała miejsce w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Jeden telefon wystarczył, by wyrok w tamtej sprawie został anulowany. Chociaż urząd skarbowy nie zgadzał się z wyrokiem sądu, sprawa została zamknięta. 

Mężczyzna nie pojawił się na przesłuchaniu, ponieważ wyjechał za granicę, by zająć się prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. O nieobecności mężczyzny poinformował za pośrednictwem telefonu znajomy. Sąd uznał, że tak przekazana informacja wystarczy, by nieobecność mężczyzny została potwierdzona. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Urząd nie zgodził się z tłumaczeniem mężczyzny. Fiskus nałożył na niego karę, nie biorąc pod uwagę tego, że został wykonany telefon, który informował o jego nieobecności. Mężczyzna jednak nie zapłacił 2800 złotych za niestawienie się na zeznaniu bez uzasadnionej przyczyny, a sprawa miała ciąg dalszy. 

Telefon anulował karę. Mężczyzna nie musiał wnosić opłat

- Zarówno WSA w Łodzi, jak i NSA uznały, że nie ma znaczenia to, iż informacja pochodziła od innej osoby, a nie bezpośrednio od podatnika bądź jego pełnomocnika - podał "Dziennik Gazeta Prawna". 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo
2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia

W konsekwencji mężczyzna nie musiał płacić kary, została ona anulowana, ponieważ sąd uznał, że telefon wystarczył, by zaświadczyć o tym, że mężczyzna się nie stawi na zeznaniu. Zdaniem sądu nieważne było, kto zadzwonił, najważniejsze było, że pojawiła się informacja o nieobecności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Żona dowiedziała się, że mąż ma młodszą kochankę. Zemściła się na nim w mistrzowski sposób, płaczemy ze śmiechu
  4. Oficjalne: można dostać od państwa nawet 600 złotych, trzeba spełniać jeden warunek. Sprawdź, czy go spełniasz
  5. Niewiele osób o tym wie. Porażające fakty, Anna Przybylska nie leży w grobie sama
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

źródło: biznes info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News