Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze

Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze Źródło: Unsplash/ROBIN WORRALL

Jeśli masz taki telefon, to musisz uważać. Okazało się, że istnieje pewna wyjątkowo niebezpieczna luka w systemach bezpieczeństwa. Można stracić swoje wszystkie pieniądze z konta.

Popularny telefon okazał się mieć pewną ukrytą wadę, która czyni nie byle okazję dla złodziei. Dzięki tej luce będą mogli z łatwością dostać się do kont bankowych poprzez aplikacje mobilne.

Telefon z wadliwym zabezpieczeniem. Złodzieje mogą to łatwo wykorzystać

Poważne problemy ma popularny model Samsung Galaxy S10 oraz S10+. Telefony te są wyposażone w czytnik linii papilarnych, który zastępuje hasło i pozwoli dużo lepiej zabezpieczyć nasze wrażliwe dane, bo dzięki temu odblokujemy dostęp do nich tylko za pomocą odcisku naszego palca. Okazuje się, że istnieje prosty sposób na obejście tego, co skrzętnie wykorzystują złodzieje.

Kilku internautów z Wielkiej Brytanii przeprowadziło autorski test, w którym pokazali, jak z łatwością ominąć to zabezpieczenie. Okazuje się, że wystarczy nakleić na ekran folię lub użyć innego popularnego zabezpieczenia telefonu (np. w postaci szybek). W tym momencie czytnik linii papilarnych przestaje działać prawidłowo i można go odblokować właściwie każdym palcem.

Firma zapowiada naprawę usterki, banki wycofują się ze wsparcia danych modeli telefonu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tematem zainteresowały się media, jako pierwszy temat z Reddita podchwycił poranny dziennik "The Sun". Kwestią czasu było, aż sprawą zainteresuje się sam producent, czyli Samsung. Firma opublikowała oświadczenie dla klientów, w którym poinformowała o tym, żeby na razie nie korzystać z czytnika linii papilarnych przy zabezpieczeniu wrażliwych danych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wybitny aktor. Gwiazdor zmarł na raka, miał 83 lata
Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

Problem ma rozwiązać najbliższa aktualizacja oprogramowania. Banki na ten czas zaczęły blokować wsparcie aplikacji dla zagrożonych modeli. Zrobił to narodowy bank chiński, za nim na ten sam krok zdecydował się NatWest. Wsparcie dla czytnika linii papilarnych wciąż nie zostało wycofane z popularnego serwisu płatniczego PayPal, ale może być to tylko kwestia czasu. Możliwe jest również, że polskie banki do czasu naprawy usterki przez Samsunga, zdecydują się na podobne ruchy. Jeżeli nie, to sami powinniście mieć to na uwadze i w inny sposób zabezpieczyć podatny na włamanie telefon.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyższa płaca w 2020 roku. Wiemy ile DOSTANIESZ na rękę
  2. Legendarna polska aktorka rzuciła karierę dla miłości. Później zginęła w TRAGICZNYM wypadku
  3. Wszyscy myśleli, że paskudny zapach dochodzi z kanalizacji. Wtedy po 15 latach weszli do mieszkania babci i odkryli straszną prawdę
  4. Kobieta nie mogła zajść w ciążę, poszła po pomoc do lekarki. Usłyszała tak potworne słowa, że do dzisiaj nie może się pozbierać
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News