Mało kto o tym wie, ale można się pozbyć natrętnych telemarketerów w prosty sposób. Wystarczy jedna rzecz

Mało kto o tym wie, ale można się pozbyć natrętnych telemarketerów w prosty sposób. Wystarczy jedna rzecz Źródło: .

Czasem zdarza się tak, że co chwilę trzeba odbierać nieznany telefon. Okazuje się, że nasze dane znów trafiły do jakiejś firmy, a teraz codziennie ktoś do nas wydzwania z jakąś wspaniałą ofertą. Samo odrzucanie połączeń ich nie zniechęca. Na szczęście jest lepszy sposób.

Telemarketerzy potrafią wykonywać telefon za telefonem. Możliwość prowizji sprawia, że bardzo trudno jest ich zbyć. Na szczęście istnieje pewien efektywny sposób.

Zdarza się tak, że co jakiś czas dzwoni do nas nieznany numer, żeby "zająć nam tylko chwilę". Sytuacja ta jest tym bardziej irytująca, jeśli naprawdę czekamy na jakieś ważne połączenie, np. telefon w sprawie pracy lub z przychodni. Niestety odrzucanie połączeń nie zniechęca telemarketerów. Gdy nasze dane już raz znalazły się w ich tabelkach, mam niemałe kłopoty. Jednak na wszystko znajdzie się sposób.

Telefon blokowany przez telemarketerzy

Zanim telemarketer zadzwoni na nasz telefon, musi znaleźć się w posiadaniu naszych danych osobowych. Pamiętajmy, że numer naszego telefonu do nich należy i nie powinien być ogólnodostępny bez naszej zgody. Jednak spędzając w sieci mnóstwo czasu - robiąc zakupy, biorąc udział w konkursach i kwestionariuszach, możemy nieświadomie przekazać nasze danie jakiejś firmie. W ten sposób informacje o nas trafią do bazy, a potem każdy będzie mógł je kupić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli od kilku wasz telefon blokuje wydzwaniający telemarketer, to prawdopodobnie właśnie otrzymał dostęp do waszych danych osobowych. Dlatego ważna jest teraz wasza reakcja. Odrzucanie połączeń czy obrażanie tych pracowników - jak bardzo natrętni by nie byli - nie przyniesie żadnych efektów. Najlepiej od razu zadajcie kilka pytań, które zaświadczą o waszej wiedzy z dziedziny prawa: kto jest administratorem danych osobowych w firmie? skąd posiada nasz numer telefonu? czy posiada zgodę na marketing bezpośredni? Same posiadanie dostępu do tych danych nie upoważnia do bezpośredniego marketingu, dlatego to ważne, byśmy o to zapytali.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW pilnie alarmuje, żywioł niebawem uderzy w Polskę z destrukcyjną mocą. Żółte alerty dla połowy kraju

2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę

Z taką wiedzą powinno być nam łatwiej rozmawiać przez telefon z telemarketerami. Pamiętajmy, że RODO nie zaczęło obowiązywać w naszym kraju od wczoraj. Mając narzędzia do ochrony naszych danych osobowych, powinniśmy z nich korzystać. Zainstalowanie antywirusów w naszych komputerach i smartfonach również zmniejszy ryzyko włamania się przez hakera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy wylewu krwi do mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Rasnovie? Transmisja w tv i online. Dwie złe wiadomości dla kibiców
  3. Powalające doniesienia o młodszej córce Marty Kaczyńskiej. Miała łzy w oczach, gdy się dowiedziała
  4. Polacy masowo otrzymują sms-y o dziwnej, niepokojącej treści. Lepiej wiedzieć, co może oznaczać
  5. Usłyszał dziwne odgłosy ze ścieków. Zajrzał do środka, pobladł i natychmiast sięgnął po telefon
  6. Zaciągnął 3-latkę do toalety w McDonald's. Doszło do horrendum jakiego świat nie widział

źródło: chwilesloneczne.blogspot.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News