Dzwonił ktoś z dziwnego numeru na twój telefon? Uważaj, jesteś narażony

Dzwonił ktoś z dziwnego numeru na twój telefon? Uważaj, jesteś narażony Źródło: unsplash.com/ Oleg Magni

Nasz telefon komórkowy przed świętami Bożego Narodzenia i Sylwestra może być narażony na niebezpieczeństwo. Coś, co wygląda jak niepozorne połączenie z Warszawy, może być wyjątkowo niebezpieczne i naraża nas na wysokie koszty. Policja alarmuje - tysiące Polaków co roku pada ofiarą oszustów żerujących na naszych portfelach.

Telefon komórkowy w trakcie świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowo często używanym narzędziem. Często dzwonimy do swoich bliskich w celu złożenia życzeń, nie zdając sobie sprawy z tego, że jesteśmy ofiarami przestępstwa. Osoby czyhające na nasz majątek opracowały sposób na zarabianie tysięcy złotych na naszej nieświadomości. Oto, co powinniśmy robić, aby nie wzbogacać złodziei.

Telefon komórkowy jako narzędzie przestępstwa? Co roku na tę sztuczkę daje się nabrać tysiące użytkowników komórek

Sztuczką, którą opracowali złodzieje czyhający na nasze pieniądze, jest wykonywanie połączeń telefonicznych, które tylko z pozoru wyglądają na te krajowe. Wszystko przez podobne do przypisywanych do polskich miejscowości prefiksy. Przykładowo, ktoś, kto do nas dzwonił z numeru zaczynającego się od zapisu "+22" może sugerować, że osoba do nas dzwoniąca jest z województwa mazowieckiego. W praktyce są to jednak numery pochodzące z Senegalu, Kuby, bądź innych egzotycznych krajów.

- Znowu dzwonią z "drogich" krajów, tym razem +221 70 511 41 04, numer z Senegalu, nie z Warszawy. Nie oddzwaniajcie - apelują do swoich klientów przedstawiciele sieci komórkowej Orange.

Okazuje się, że te numery są wydzierżawione przez przestępców z Polski, którzy próbują wyciągnąć od nas setki złotych z racji wykonania drogiego połączenia międzynarodowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przestrzec się przed przestępstwem?

Aby nie dać się wykiwać przestępcom, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak dokładnie wygląda numer telefonu i czy na pewno został wykonany z Polski. Jeśli nie mamy pewności, powinniśmy wpisać go do przeglądarki internetowej, w której znajdziemy strony pozwalające nam na odszukanie lokalizacji dzwoniącego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Bardzo dziwny i niepokojący wpis Tomasza Lisa. Trudno zrozumieć o co mu chodzi

Inną możliwością jest zablokowanie nieznanych numerów telefonów bądź nieodbieranie ich. Jeśli osoba bliska chce się z nami połączyć i złożyć nam życzenia, z pewnością znajdzie na to inny sposób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano
  4. Niesamowite! Córka Kukulskiej wygląda jak mała Anna Jantar
  5. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

źródło: Niewiarygodnie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News