Masz telefon? Jeśli zapomniałeś wyłączyć jedną opcję, możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych

Masz telefon? Jeśli zapomniałeś wyłączyć jedną opcję, możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych Źródło: unsplash/NordWood Themes

Weź do ręki swój telefon i sprawdź, czy wyłączyłeś jedną, z pozoru zwyczajną opcję. Jeśli nie, lepiej jak najszybciej to zrób, bowiem w innym wypadku możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Telefon jest w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem życia, bez którego wielu nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Rozwój technologii postępuje w zatrważającym tempie, dlatego obecnie to małe, niewinne urządzenie służy nie tylko do dzwonienia i pisania wiadomości SMS - możemy oglądać w nim filmy, robić zakupy, zdjęcia, a nawet sprawdzać, co obecnie dzieje się na drugim krańcu świata. Możliwości jest już bardzo wiele, a z każdym rokiem pojawia się ich coraz więcej, przez co szczególnie młodzież jest wręcz przekonana, że do perfekcji opanowała obsługę smartfonów. Mało kto spodziewał się zatem, że można popełnić tak poważny, choć na pozór błahy, błąd. 

Masz telefon? Jeśli zapomniałeś wyłączyć w nim jedną opcję, lepiej szybko to zrób 

Pewien mężczyzna z Wenecji na własnej skórze przekonał się, że Internet to nie tylko bezbrzeżne źródło informacji, ale również powód wielu zmartwień i kłopotów. Na próżno szukać dziś smartfona, który nie posiadałby opcji "przenośnego internetu", czyli tzw. roamingu, który można włączyć jednym przyciskiem. Korzystając z niego w kraju swojej sieci komórkowej trudno o jakiekolwiek niespodziewane problemy, jednak gdy udajesz się w podróż możesz słono zapłacić za korzystanie z sieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mężczyzna udał się na wycieczkę do Ameryki Południowej, gdzie jego roaming był wyłączony przez 4 godziny. Abonent nawet nie zdawał sobie z tego sprawy i, choć może wydawać się to naprawdę krótki czas, w innym kraju, gdzie panują inne ceny usług sieci telefonii komórkowych, użytkownik otrzymał od swojego operatora rachunek na pokaźną sumę za korzystanie z internetu poza granicami Włoch.

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

2. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek

Opiewał on na 6 tysięcy euro, czyli ponad 25 tysięcy złotych. Oburzony Włoch postanowił zaskarżyć wspomnianą sumę, a prezes biura prawnego, do którego się zgłosił przyznał, że kwota jest "całkowicie nieproporcjonalną i znajduje się na granicy absurdu" oraz, że "nie znajduje dla niej żadnego usprawiedliwienia". Jeżeli zatem właśnie wybierasz się w podróż do innego kraju, najlepiej kilkukrotnie sprawdź, czy wyłączyłeś internet w swoim telefonie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Nowy podatek oburza Polaków. Nie dość, że jest batem dla pracowitych to jeszcze okrada najbardziej potrzebujących
  3. Ciężka choroba spadła jak grom z nieba. Magda Gessler nie wiedziała, co robić, bohater "Kuchennych Rewolucji" podbił jednak serce restauratorki
  4. Tuż po ślubie na jaw wyszła straszliwa prawda. Matka panny młodej za jej plecami robiła z zięciem najgorsze rzeczy
  5. Koniec pewnej epoki. Dagmara z "Królowych życia" podjęła decyzję, teraz nie ma odwrotu

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News