Jest decyzja, już w lipcu wprowadzą zakaz, jaki nikomu nawet się nie śnił. Nieprawdopodobne informacje potwierdzają media z Japonii

Jest decyzja, już w lipcu wprowadzą zakaz, jaki nikomu nawet się nie śnił. Nieprawdopodobne informacje potwierdzają media z Japonii Źródło: Pixabay/angrysibarit

Telefon stanie się zakazanym obiektem na ulicy? Japońskie miasto od lipca wprowadza nowy, szokujący zakaz. Ludzie są w szoku, nie spodziewali się czegoś takiego.

Telefon zakazany na ulicy? Tak może się stać! Jedno z japońskich miast ogłosiło szokujący przepis. Władze decydują się na radykalny krok, tymczasem mieszkańcy miasta są zdumieni. Nie spodziewali się czegoś takiego. Nowe prawo wejdzie w życie już w lipcu, nie będzie taryfy ulgowej. 

Telefon stanie się zakazanym przedmiotem? Szokujący przepis

Piesi poruszający się ulicą często są pogrążeni w swoim świecie. Wszystko za sprawą wszechobecnych smartfonów, przez które nie zwracają uwagi na to, co dzieje się wokół. Takie zachowanie stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Kierowcy nie zawsze są w stanie zareagować na czas, gdy nieuważny przechodzień wyjdzie nagle na ulicę, jak gdyby była przeznaczona tylko dla niego.

Istnieje ogrom pomysłów na walkę z takimi zachowaniami. Powstają specjalne strefy dla użytkowników oderwanych od rzeczywistości, przed przejściami dla pieszych stawiane są specjalne znaki ostrzegawcze, pojawiają się również specjalne sygnały świetlne. Niestety okazuje się, że nie jest to wystarczającym rozwiązaniem, dlatego japońskie władze postanowiły ostro rozprawić się z nierozsądnymi pieszymi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze miasta Yamato zdecydowały się pójść o krok dalej. Od lipca zacznie obowiązywać przepis, który zakazuje używania telefonów w trakcie przechodzenia przez ulicę oraz chodzenia po chodnikach. W mieście pojawią się plakaty informujące, na wszelki wypadek mieszkańcy dostaną również komunikaty na telefon. Tych z pewnością nie przegapią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mogło być inaczej, nadeszło nieuniknione. Sanepid poinformował Polaków, musimy się przygotować

2. Nocna akcja policji na Śląsku. Ksiądz oskarżony o pedofilię

Na obecną chwilę nie pojawiły się informacje o tym, jak zostaną ukarani śmiałkowie, którzy nie będą stosować się do nowych przepisów. W tym momencie akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Niewykluczone jednak, że z czasem zostaną wprowadzone mandaty karne za takie wykroczenie. Na walkę ze smartfonami i nieuważnymi pieszymi szykuje się coraz więcej miast i państw. Problem ten bardzo często okazuje się powodem wypadków komunikacyjnych, w których to właśnie piesi są narażeni na największe ryzyko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu
  3. Wprowadzono podwyższony stopień alarmowy, żywioł jest niszczycielski. Zagrożenie życia w 4 województwach
  4. Mama bezdusznie porzuciła niemowlaka w opuszczonym domu. Po 10 latach dokonała niewiarygodnego odkrycia
  5. Natalia Kukulska się wygadała, przeżyła chwile pełne lęku. Chodzi o jej najmłodsze dziecko
  6. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od dziś już wiadomo, kto nie musi zakrywać nosa i ust

Źródło: Moto PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News