Niewiele osób ma tego świadomość. Twój telefon skrywa sekret, który może uratować ci życie

Niewiele osób ma tego świadomość. Twój telefon skrywa sekret, który może uratować ci życie Źródło: youtube.com/nieantyfan

Telefon może uratować życie. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale telefony komórkowe posiadają ukrytą funkcję, która jest w stanie pomóc w razie nieszczęśliwego wypadku. Jak sprawić, by nasz telefon wezwał potrzebną pomoc?

Telefon komórkowy stał się nieodłącznym gadżetem wszystkich ludzi. Wiadomo, że dostęp do internetu, możliwość swobodnej komunikacji i liczba rozrywek gwarantowana nam przez aplikacje są ważne, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że komórka jest w stanie uratować życie. Wystarczy naprawdę niewiele, aby przyzwać do nas najpotrzebniejszą pomoc i ocalić swoje zdrowie i życie.

Telefon ratownikiem życia. Nieznane funkcje smartfonów

Każdy smartfon posiada w swoim procesorze ukrytą funkcję, która już wielokrotnie ratowała ludzi na całym świecie. Niewielu wie, że po trzykrotnym dotknięciu przycisku zasilania nasz telefon uwalnia ukryty mechanizm przedniej kamery, który sfotografuje nas lub nasze otoczenie, a następnie prześle aktualne dane dotyczące naszego położenia do służb, które mogą udzielić nam pomocy. Zawiadomi również naszych bliskich o wypadku.

Lekarze na całym świecie apelują, aby zapoznać się z tą funkcją, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ona potrzebna. Z racji tego, że telefon mamy zawsze przy sobie, to wystarczą trzy przyciśnięcia, aby móc liczyć na fachową, ratującą życie pomoc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alternatywne sposoby uzyskania pomocy

Z racji licznych modeli telefonów ciężko stwierdzić, czy każdy smartfon posiada tę funkcję tak po prostu. Możliwe, że trzeba ją włączyć w ustawieniach urządzenia albo ściągnąć dedykowaną aplikację, która może uruchomić mechanizm zawiadamiania pomocy. Mowa chociażby o Rodzinne S.O.S. czy SOS Emergency App, które cieszą się coraz większą popularnością.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Jak widać komórka nie musi być tylko miejscem rozrywki albo służyć do buszowania w Internecie. Jej zastosowania są o wiele bardziej złożone i w przypadku kryzysowej sytuacji mogą realnie pomóc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło:Webniusy

Następny artykuł