telefon telemarketer sposób
Unsplash.com, autor: Alexandre Boucher
Joanna Szwalikowska - 3 Stycznia 2021

Niezwykle skuteczny sposób na telemarketerów. Wystarczy jedno zdanie i natychmiast się rozłączają

Nieustanne telefony od telemarketerów to coś, z czym zmaga się całe mnóstwo osób. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym łatwo możemy się ich pozbyć. Jednym z nich jest wypowiedzenie zaledwie jednego zdania. Działa ono niczym czarodziejska różdżka.

Telefony od telemarketerów potrafią wręcz niewiarygodnie uprzykrzyć życie. Zdaje sobie sprawę z tego każda osoba, która wielokrotnie musiała znaleźć sposób na uniknięcie natrętnych połączeń. Rozmowy takie zazwyczaj nie należą do przyjemnych. Nikt z nas nie ma bowiem ochoty na kupowanie niesamowitych garnków czy cudownych leków przez komórkę. 

Jak pozbyć się natrętnych telefonów od telemarketerów?

Zakończenie rozmowy z telemarketerem często może okazać się o wiele trudniejsze niż byśmy tego chcieli. Niestrudzeni pracownicy nie dają się łatwo pokonać, ale nie jesteśmy bezbronni. Istnieje łatwy sposób, który pozwoli na szybkie ukrócenie niechcianej rozmowy. 

W świetle obowiązujących przepisów, a przede wszystkim rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) telemarketerzy są zobowiązani do spełnienia wielu przepisów. Tylko w ten sposób mają możliwość dzwonienia z ofertami sprzedaży czy zaproszeniami na rozmaite wydarzenia, jak chociażby wspomniane już pokazy garnków. 

Polska zawodniczka nie żyje. 23-latka zmarła zaraz po Sylwestrze, tragiczne informacjePolska zawodniczka nie żyje. 23-latka zmarła zaraz po Sylwestrze, tragiczne informacjeCzytaj dalej

Pierwszą ważną kwestią jest ta dotycząca sposobu pozyskania numeru. Musi się to odbywać zgodnie z przepisami, a właściciel powinien wcześniej wyrazić zgodę na przechowanie czy przetwarzanie swojego numeru w celu marketingowym. 

Dzwoniący do nas telemarketer na samym początku rozmowy zobowiązany jest do poinformowania nas o tym, że dzwoni w celu przedstawienia oferty marketingowej. Powinien również zapytać nas o zgodę na jej przedstawienie. Trzecią kwestią jest natomiast obowiązek telemarketera o poinformowaniu nas o tym, kto jest administratorem danych, oczywiście na naszą uprzednią prośbę. 

- Do tej pory, gdy dzwonił do mnie telemarketer, zaczynałem rozmowę od pytania o to, kto jest administratorem moich danych. Wystarczyło, że prosiłem o adres firmy i mówiłem, że nie zostałem poinformowany o dodaniu mnie do bazy danych - pisał Bolesław Breczko z „Wirtualnej Polski”. 

Oczywiście, im większej liczbie osób udało się w taki sposób pozbyć telemarketera, tym usilniej firmy pracują nad znalezieniem nowego sposobu odpowiedzi na pytanie. Od jakiegoś czasu pracownikom poleca się mówienie, iż numer został wygenerowany losowo. 

Jeśli usłyszymy takie zdanie, wystarczy odpowiedzieć, że system generowania numerów jest niezgodny z prawem. Później możemy poprosić o nazwę oraz adres firmy w celu poinformowania, iż zostanie ona zgłoszona do UKE oraz UOKiK. W ten sposób w łatwy sposób powinniśmy zakończyć połączenie. 

Pamiętajmy, aby nie wyładowywać naszych nerwów na telemarketerach. Co prawda, ich telefony nie należą do miłych ani przyjemnych, warto natomiast pamiętać, że jest to jedynie ich praca, którą muszą wykonywać najlepiej, jak tylko potrafią. Czasami wystarczy po prostu się rozłączyć, zamiast okazywać niechęć poprzez niegrzeczne zachowanie. 

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News