Sytuacja międzynarodowa po zamachu na Siergieja Skripala coraz bardziej się zaostrza. Po oddelegowaniu z powrotem do Moskwy dyplomatów z kilkudziesięciu stolic Rosja spotkała się z odwetem ze strony NATO. Tego obawiał się cały świat.

Wczoraj w akcie solidarności z Wielką Brytanie państwa UE i reszty świata wydaliły ze swoich terytoriów od kilku do kilku dziesięciu dyplomatów. Rekord pobiły tutaj USA, które odesłały do Rosji sześćdziesięciu dyplomatów i zamknęły konsulat w Seattle.

Swojego ambasadora z Moskwy do Brukseli wezwała Unia Europejska. Teraz przyszedł czas na NATO, które zmniejszyło liczbę rosyjskich obserwatorów przy Sojuszu.

Rada Północnoatlantycka zmniejszyła maksymalny rozmiar rosyjskiej misji przy NATO o dziesięć osób, zmniejszając limit do dwudziestu – napisała na Twitterze rzeczniczka instytucji, Oana Lungescu.

Rosja oskarżona o otrucie Skripala

Na początku tego miesiąca Siergiej Skripal, rosyjski dysydent został wraz z córką otruty w swoim domu w Sailsbury. Ekspertyza wykazała, że do próby morderstwa wykorzystano rosyjską broń chemiczną.

W odpowiedzi na atak Wielka Brytania 15 marca wydaliła z kraju 23 dyplomatów. Wczoraj do bojkotu Rosji dołączyły następne kraje. Jak na razie Moskwa odpowiedziała jedynie USA, wydalając tyle samo dyplomatów, co wydalił Waszyngton.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalny przeciek z onkologii w Bydgoszczy: „Jarosław Kaczyński umiera”
  2. Setki ofiar, wraki w płomieniach. Koszmar w marcowe popołudnie
  3. Trwa obława służb! Napad w centrum polskiego miasta, dziesiątki funkcjonariuszy w terenie

Czy Rosjanie zasłużyli na sankcje nałożone przez USA?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Najbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!

Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego

źródło: onet.pl

Zobacz również