TVP pod rządami Jacka Kurskiego zostało już parokrotnie okrzyknięte „tubą propagandową”. Po ostatnim wydaniu „Salonu dziennikarskiego” pojawiają się podejrzenia, że telewizja albo zmienia wizerunek, albo po prostu bardzo źle dobrała gości.

Do programu emitowanego w TVP Info zaproszono Jerzego Jachowicza, Witolda Gadowskiego, Piotra Zarembę i Józefa Orła. W studio obecny był również prowadzący, Jacek Karnowski. Panowie zaczęli rozmowę od wprowadzanych przez PiS zmian w sądownictwie. Jeden z gości już wtedy podjął się krytyki pomysłów partii rządzącej.

To bardzo demoralizująca sytuacja – mówił Zaremba odnosząc się do faktu, iż następna ekipa rządząca wymieni sędziów na swoich, podobnie jak PiS.

Największe emocje w programie wywołał drugi z przywoływanych tematów – podwyżka cen paliw. W kontrze do broniącego pomysłu PiS Jacka Karnowskiego byli niemal wszyscy goście w studio.

To jest sytuacja, która trochę kompromituje polityków, którzy o tym mówią. Bo ta operacja już została kiedyś wykonana, i to bardzo dobrze wykonana przez Platformę Obywatelską i nazywało się to schetynówki. To było dodanie wójtom 50 procent z budżetu państwa i wójtowie musieli dać 50 procent ze swoich budżetów. Poszło świetnie, wójtowie tak to zaczęli robić, że był taki okres, że te drogi lokalne były w lepszym stanie niż wojewódzkie – mówił Józef Orzeł, broniąc „schetynówek”.

Krytyki nowej daniny podjął się również obecny w studio Witold Gadowski. Uznał, że dowodzi ona hipokryzji PiS. Podwyżka paliw miałaby, zdaniem publicysty, podważać autentyczność zapewnień o doskonałej kondycji budżetu.

Sytuacja w „Salonie dziennikarskim” nie przeszła bez echa. Dla wielu komentatorów jest ona bezprecedensowa – do tej pory programy w TVP i stacjach z nią powiązanych przedstawiały wizję przychylną PiS.

https://www.youtube.com/watch?v=tGUoiOVJJC8

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również

Zobacz również