Widownia-opole-screen-yt-2-1
fot. youtube.com/Meteorologist Damian Nowicki
Malwina Kossela - 12 Czerwca 2018

Tego nie pokazały media! Ujawniono kulisy Opola, za to Kurski zwolnił pracownika

W tym roku 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu nie był dla prezesa TVP przesadnym sukcesem. Widać frustracja zrobiła swoje. Ujawniono właśnie kulisty Opola - Kurski zwolnił pracownika.

Koncert Debiuty 2018 pełen był skrajnych emocji. Niestety, TVP nie raz i nie dwa korzystało z wymazywania ze swoich programów rzeczy, które zdaniem władz nie powinny się wydarzyć. Frustracja prezesa Telewizji Polskiej musiała sięgnąć zenitu, bowiem zdecydował się on nawet na zwolnienie pracownika. O tym nie mówi się głośno. TVP zerwała umowę z członkiem Rady Artystycznej festiwalu w Opolu. To wszystko przez zwycięską piosenkę "Siła kobiety", którą zespół Girls on fire wygrał konkurs Debiuty. Już teraz próżno szukać wzmianki o zespole chociażby w Wiadomościach emitowanych w Telewizji Polskiej.

TVP wyciąga konsekwencje za Opole

Według środowisk konserwatywnych zwycięska piosenka promowała aborcję i Czarny Protest. W internecie pojawiła się nawet petycja w sprawie wykluczenia zespołu z festiwalu. Podpisało ją ponad 20 tys. osób. - Od swoich pracowników wszakże Telewizja Polska oczekuje wyjątkowej wyobraźni, wrażliwości i wnikliwości, tak aby nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji i nie dawać nikomu asumptu do kreowania negatywnych emocji. Dlatego TVP rozwiązała umowę z pracownikiem, który delegowany do Rady Artystycznej Festiwalu nie dołożył należytej staranności, by zapobiec zaistniałej sytuacji – zaznaczono w komunikacie, uzasadniającym decyzję prezesa. Część osób zdecydowanie popiera takie kroki. Nie brak jednak krytyków takiego działania. Na samą telewizję posypały się gromy negatywnych komentarzy, za dopuszczenie piosenki do konkursu. – Wydaje mi się, że telewizja publiczna, która z założenia i deklaracji nawiązuje do wartości konserwatywnych, nie powinna w żaden sposób promować tego typu występów. Mnie się to po prostu kłóci i widzę tu dysonans – mówił dla portalu naTemat Wojciech Sumliński, prawicowy publicysta.hcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To koniec Imperium Rydzyka? Chcą je zlikwidować
  2. Wstrząsające! Gwiazda TVN próbowała się zabić
  3. Nie żyje idol nastolatek. Wstrząsające okoliczności śmierci
  4. Widzowie Dzień Dobry TVN są w szoku. Stacja szykuje ogromną zmianę
  5. Kibice zrozpaczeni, żałoba w całym kraju. Nie żyje mały aniołek, córeczka sportowca miała ledwie 19-miesięcy
mcdonalds2To są prawdziwe POTĘGI! Najdroższe marki świata w 2018 rokuCzytaj dalej
mcdonalds2To są prawdziwe POTĘGI! Najdroższe marki świata w 2018 rokuCzytaj dalej
Źródło: natemat.pl  
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News