Tego PiS nie mógł przewidzieć. Francja stanowczo staje po stronie Polski

Tego PiS nie mógł przewidzieć. Francja stanowczo staje po stronie Polski Źródło:

Szykuje się zaskakujący przełom w relacjach polsko-francuskich. Właśnie ma miejsce niespodziewane ocieplenie wzajemnych stosunków dyplomatycznych. Francja staje bowiem murem za Polską.

Ważni politycy Francji wypowiadają się w bardzo korzystny dla naszego kraju sposób. Padły ważne deklaracje, które zdecydowanie ocieplą bilateralne stosunki między krajami.

Francja ciepło o Polsce

ZOBACZ TAKŻE: Francja wściekła na Polskę. Tracą przez nas fortunę Okazuje się, że Francuzi zaczynają doceniać Polskę. Określają nasz kraj jako strategiczny partner Niemiec i Francji, mówią o tym, że Polska jest ważnym podmiotem w Europie. Nasz kraj został określony mianem "gracza" Ciepłe słowa o Polsce wypowiedział przewodniczący Senatu Francji Gerard Larcher, który przebywa w naszym kraju z jednodniową wizytą. - Europa nie może być Europą bez Polski, tak jak nie można sobie wyobrazić Europy bez Francji, czy Niemiec. Polska może być być wyłącznie ważnym podmiotem, graczem UE - mówił Larcher w Senacie.

Larcher: Nie powinno się ingerować w wewnętrzne sprawy Polski

ZOBACZ TAKŻE: Francja: Muzułmanie wściekną się jak nigdy! Władze właśnie zdecydowały o... Polityk stwierdził też, że nie powinno się ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Powiedział, że wierzy, iż rządzący poradzą sobie z rozwiązaniem bieżących problemów. - Dzisiaj, skoro wśród przyjaciół mówi się o wszystkim, słyszę wyrazy zaniepokojenie w Polsce i Europie w związku z reformą wymiaru sprawiedliwości. Nie chcąc ingerować w sprawy wewnętrzne waszego kraju, wierzę że władze polskie będą w stanie znaleźć wyjście, dzięki ścisłemu dialogowi pomiędzy większością i opozycją oraz pomiędzy rządem polskim, a Komisją Europejską - stwierdził przewodniczący francuskiego Senatu. Larcher bardzo ciepło mówił o historii Polski i postawie Polaków w trudnych momentach dziejowych dla naszego kraju. Nikt nie ma wątpliwości, że to prawdziwy przełom w relacjach Polski z Francją. W słowach ważnego polityka z kraju nad Loarą dało się wyczuć, że Francja stanowczo staje po stronie Polski. - Chciałbym oddać hołd polskiemu narodowi i jego niezłomnej walce o niepodległość, tożsamość i suwerenność. Nie zapominam też o ofierze tysięcy polskich żołnierzy, poległych podczas I i II wojny światowej, za każdym razem stających po stronie wolności - powiedział Larcher. Źródło: wpolityce.pl Następny artykuł