Tego o Ronaldo nie wiedzieliście. W wieku 15 lat był krok od śmierci

Tego o Ronaldo nie wiedzieliście. W wieku 15 lat był krok od śmierci

Mało kto o tym wie. Niewiele brakowało, by jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii jakim bezsprzecznie jest Cristiano Ronaldo, nie miałby szansy na zrobienie jakiejkolwiek kariery sportowej.

W wieku 15 lat gwiazda Realu Madryt była o krok od śmierci. Piłkarz cierpiał na schorzenie, które pozbawiło życia wielu młodych piłkarzy.

Ronaldo mógł tragicznie umrzećZOBACZ TAKŻE: Okropna śmierć wybitnej gwiazdy sportu. Zginął podczas... Po latach można powiedzieć, że jako nastolatek wraz z rodziną podjął kluczową decyzję. Gdyby tego nie zrobił, mógłby podzielić los na przykład młodziutkiego Dionatana Teixeiry. Teixeira w wieku 25 lat umarł na zawał serca. Podobny los groziłby Cristiano Ronaldo, gdyby nie operacja, która przeszedł jako nastolatek.

Wada serca piłkarzaZOBACZ TAKŻE: Pudzian zdradził, jak długo będzie uprawiał sport. Fani nie mogą uwierzyć Portugalczyk miał szczęście, że wcześnie wykryto iż ma wadę serca. Choroba polegała na tym, że jego serce biło o wiele za szybko. Podczas gdy Ronaldo grał jeszcze jako młodzieżowiec w portugalskim Sportingu Lizbona przeszedł badania wskutek, których ujawniła się choroba. Co ciekawe schorzenie polegało na tym, że serce Ronaldo biło szybciej w sytuacji, kiedy nie biegał. Operacja się udała i zawodnik kilka dni po zabiegu mógł wrócić do wyczynowego uprawiania ukochanej dyscypliny sportu. Źródło: sport.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News