Po raz pierwszy od czasu rozmowy z Władimirem Putinem podczas szczytu G20 Donald Trump postanowił zdradzić, jakie relacje łączą go z prezydentem Rosji. Przekonuje również, że wbrew plotkom to Hilary Clinton bliższa jest sercu kontrowersyjnego przywódcy.

Jest wiele rzeczy, które robię, które są przeciwieństwem tego, czego on by chciał. Więc kiedy słyszę, że wolał mnie, to myślę „raczej nie”, ponieważ jestem zwolennikiem silnej armii, a Hilary nie chciała wydawać pieniędzy na wojsko – przekonuje Donald Trump.

Twierdzi on, że to właśnie polityka Hilary Clinton byłaby na rękę Władimirowi Putinowi, ponieważ wtedy Stany Zjednoczone były znacznie słabsze niż obecnie, jeśli chodzi o armię, finanse i energetykę. Dodaje, że polityka jego kontrkandydatki z wyborów prezydenckich doprowadziłaby do osłabienia wpływów USA na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy najpotężniejszym krajem na świecie i stajemy się coraz silniejsi, ponieważ jestem zwolennikiem silnej armii. To właśnie dlatego Putin wcale mnie nie lubi – mówi prezydent USA.

Mimo to zapewnia on, że dobrze rozmawia mu się z prezydentem Rosji, co powinno budzić zadowolenie wśród amerykanów. Twierdzi, że wbrew sprzecznym interesom potrafią odnaleźć ze sobą wspólny język.

On chce tego, co jest dobre dla Rosji, a ja chcę tego, co jest dobre dla Stanów Zjednoczonych – przekonuje Donald Trump.

źródło: rt.com

...

Zobacz również