Na tak ogromny sukces Beata Szydło oraz podlegli jej ministrowie czekali od dawna. To z pewnością nie spodoba się opozycji oraz unijnym przywódcom, którzy nieustannie krytykują działania polskiego rządu.

Agencja ratingowa Moody’s zdecydowała się na znaczne podniesienie prognozy wzrostu gospodarczego w 2017 roku dla Polski. Wzrosła ona z 3,2 procent aż do 4,3.

Eksperci zauważają, że prognozy wzrostu PKB w Polsce nieustannie się zwiększają. Ich zdaniem rządy Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do coraz większej konsumpcji prywatnej, a także zachęcają do inwestycji.

Według Moody’s znaczący wzrost PKB w Polsce przyczyni się również do zmniejszenia deficytu budżetowego oraz zwiększenia wiarygodności kredytowej naszego kraju. Z pewnością takie prognozy jednej z trzech największych agencji ratingowych na świecie przyczynią się do wzrostu poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, który w ostatnim czasie nie ma dobrej passy.

Wielu komentatorów zauważa, że mimo coraz większego konfliktu z przywódcami Unii Europejskiej polski rząd dobrze radzi sobie w kwestiach gospodarczych. Należy jednak zauważyć, że w dużej mierze zawdzięcza to również unijnym funduszom.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również