Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali dziś w Sejmie konferencję prasową, na której padły naprawdę stanowcze słowa ostrzeżenia wobec polityków odpowiedzialnych za podpisanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Sławomir Neumann otwarcie stwierdził, iż mogą się oni spodziewać „zarzutów karnych za udział w zamachu stanu”.

– Jeżeli dojdzie do sfałszowania wyniku wyborów, to spolegliwy SN będzie akceptował te werdykty, bo będzie odbierał sygnały i decyzje z Nowogrodzkiej. Nie możemy do tego dopuścić. Zrobimy wszystko, żeby zablokować program legislacyjny tej ustawy. (…) Na jutro zwołujemy specjalny zarząd krajowy, na którym przyjmiemy scenariusz następnych działań i przedstawimy go opinii publicznej. Wczoraj wieczorem został zamknięty pewien czas – 27 lat wolności i suwerenności. Prezes Kaczyński chce przejąć władzę dyktatorską i do tego potrzebne mu jest panowanie nad władzą sądowniczą. Zrobimy wszystko, żeby do tego nie dopuścić – powiedział stanowczo dziennikarzom Sławomir Neumann. Polityk odniósł się także do swojej wizji przyszłości niektórych posłów partii rządzącej.

– 49 posłów PiS, którzy podpisali się pod tym projektem, mogą się spodziewać zarzutów karnych za udział w zamachu stanu. Ci wszyscy, którzy podniosą rękę czy chcieliby podnieść rękę za tym projektem, takich samych zarzutów mogą się spodziewać. Dzisiaj prokuratura jest Zbigniewa Ziobry, ale nie zawsze tak będzie – dodał w bardzo konkretny sposób polityk. Wtórował mu także Grzegorz Schetyna, który wezwał prezydenta Andrzeja Dudę do przeciwstawienia się pomysłom PiS. Nie wiadomo jednak, czy jego apele przyniosą jakikolwiek konkretny skutek.

 

...

Zobacz również