Jarosław Kaczyński ma się czego obawiać. Czołowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który jest ostatnio forsowany, może runąć przez jedną przeszkodę. Rządzący mają poważny problem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych właśnie przygotowało opinię prawną, która dotyczy projektu ograniczającego handel w niedzielę. Pomysł Prawa i Sprawiedliwości ma już za sobą burzliwy okres, ale widocznie czeka go jeszcze ciężka droga, zanim wejdzie w życie. Problem jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje i opóźni to finalizacje projektu.

Cały plan może runąć przez handel w internecie. Według opinii MSZ pomysł jest zgodny z prawem UE, jednak projektowana ustawa zakłada zakaz handlu w niektóre niedziele w sklepach stacjonarnych oraz sklepach internetowych. Oznacza to, że jeżeli sprzedaż nie jest automatyczna, czyli potwierdza ją pracownik, to nie można prowadzić handlu w internecie. Taki zakaz dotknąłby nie tylko wiele e-sklepów w Polsce, ale także te działające w całej UE. Z tego powodu projekt ustawy trzeba będzie notyfikować w Komisji Europejskiej, co opóźni jego wejście w życie. Realizacja pomysłu nie uda się więc do 1 stycznia 2018 roku, jak uprzednio planowano.

Jest rozwiązanie

Jak podaje RMF FM, pomysł o zakazie handlu w internecie może ewentualnie zostać usunięty z projektu ustawy. Stacja powołuje się na posła Prawa i Sprawiedliwości Janusza Śniadka. Byłoby to o tyle dobre, że ustawa weszłaby w życie w terminie, a jednocześnie ułatwiłoby to zakupy internautom.

Jarosław Kaczyński na pewno nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. PiS przekonywało przez długi czas, że ustawa musi wejść w takiej, a nie innej formie, jednak ciągle napotyka problemy m.in. ze stacjami paliw czy właśnie z handlem w internecie. Nie wiadomo więc, jaki będzie los kontrowersyjnego projektu.

Fot. Twitter/FOR
Fot. Twitter/FOR

Źródło: gazeta.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

...

Zobacz również