Tak mocno Tusk się jeszcze nie wypowiadał. Ma powód

Tak mocno Tusk się jeszcze nie wypowiadał. Ma powód Źródło: fot. youtube.com/Kancelaria Premiera

Donald Tusk pełni funkcję szefa Rady Europejskiej od ponad trzech lat. Pozostając na tym urzędzie, powinien zachować neutralność w sprawie polityki wewnętrznej wszystkich państw, a szczególnie kraju pochodzenia. Jednakże były premier naszego kraju ponownie komentuje polską politykę.

W środę rano żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali generała Piotra Pytla, byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jego zatrzymanie jest prawdopodobnie związane z zarzutami przekroczenia uprawnień, w tym m.in. zbyt bliskiej współpracy między SKW a rosyjską FSB.

Znów komentuje polską politykę

Jego zatrzymanie zostało skomentowane przez szefa Rady Europejskiej jednym krótkim wpisem na Twitterze. Krótkim, ale wymownym, bowiem jednoznacznie odnoszącym się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. - Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru - napisał Tusk. ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura wchodzi do akcji. Macierewicz oskarżył Tuska o krwawy interes z Putinem! Jego wpis został od razu odebrany jednoznacznie. Szef SKW został zdymisjonowany przez Antoniego Macierewicza, kiedy okazało się, że rosyjskie służby miały zbyt duży dostęp do polskich dokumentów. Ponadto zatrzymania i przesłuchania Pytla także w Polsce odczytywane są politycznie. Nic więc dziwnego, że taka forma ujęcia się za żołnierzami przez byłego premiera, rozumiana jest jako mieszanie się do polskich spraw wewnętrznych.

Zatrzymanie gen. Pytla

W środę rano Żandarmi zatrzymali gen. Pytla i odprowadzili go do prokuratury, gdzie ma składać zeznania. Pierwszą osobą, która o tym informowała, była jego żona. Dorota Pytel informacje podawała za pomocą Twittera. Dzięki temu wiadomo też, że Żandarmeria Wojskowa wcześniej była u państwa Pytlów, jednak nie zastali ich w domu. ZOBACZ TAKŻE: Dwóch generałów stanie przed sądem. "Absurdalne zarzuty, to polityczna wojna domowa"Wobec gen. Pytla jest prowadzone śledztwo, stawiane mu są zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z FSB - skomentował sprawę Antoni Macierewicz - Nie sądzę, żebyśmy mieli do czynienia z jakimiś działaniami, które wykraczają poza prowadzenie postępowania, związane ze stawianiem zarzutów - podkreślił. Równocześnie jednak gen. Piotr Pytel uważa, że jego zarzuty oraz przesłuchania mają na celu tylko jedną rzecz. Chodzi o "zdyskredytowanie Donalda Tuska". Tusk znów komentuje polską politykę fot. twitter.com/donaldtusk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News