W Polsce czas na chwilę się właśnie zatrzymał. Tego jeszcze u nas nie było. Donald Tusk wychwala premier Beatę Szydło – to nie zdarza się często.

Takiego wydarzenia na linii Tusk-PiS dawno nie było. Przewodniczący Rady Europejskiej pochwalił panią premier za stanowcza wypowiedź w Göteborgu o Marszu Niepodległości. Szefowa rządu poruszyła ten temat na spotkaniu przywódców unijnych po przegłosowaniu rezolucji, jaką w środę na temat Polski przyjął Parlament Europejski.

Jeśli chodzi o ekscesy w czasie Marszu Niepodległości widocznych i licznych grup, to one przyniosły Polsce wyjątkowe szkody, jeśli chodzi o reputację i dobre imię Polski. Właściwie o tym pani premier dziś wspomniała, broniąc Marszu Niepodległości i piętnując równocześnie ekstremistów, którzy brali w tym marszu udział. To jest moim zdaniem znacznie lepszy głos niż początkowa próba obrony tego, co się wydarzyło w czasie Marszu Niepodległości – powiedział Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej zaznaczył również, że Polska nie ma innego miejsca na świecie, jak właśnie Europa i nie powinna traktować UE jak wroga. Dodaje też, że o tym co się dzieje w Polsce i w Europie trzeba poważnie porozmawiać na forum publicznym, ponieważ takie ekstremistyczne zachowania w jedną jak i w drugą stronę są niedopuszczalne.

Źródło: natemat.pl

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia


Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również