Tego jeszcze nie było! Scheuring-Wielgus staje w obronie... Beaty Szydło

Tego jeszcze nie było! Scheuring-Wielgus staje w obronie... Beaty Szydło Źródło: źródło: twitter.com/KAnna, wikimedia.org/Platforma Obywatelska RP

Wsparcia z tej strony Beata Szydło z pewnością się nie spodziewała. Po ostatniej wizycie polskiej premier na szczycie UE w Rzymie w obronę premier PiS wzięła posłanka Nowoczesnej, która zazwyczaj należy do grona ostrych krytyków polskiego rządu.

Scheuring-Wielgus postanowiła stanąć za Beatą Szydło po ostatniej fali krytyki, jaka przelała się przez internet po występie polskiej premier na szczycie UE. Żółty żakiet premier wzbudził bowiem skrajne emocje. Szydło nie mogła opędzić się wręcz od uszczypliwych komentarzy, jakoby kolor ten zarezerwowany był w tym kraju jedynie dla prostytutek.

Bardzo nie spodobało się to posłance z formacji Ryszarda Petru. W pierwszej kolejności Scheuring-Wielgus skrytykowała zachowanie komentatorów, którzy często wytykają kobietom ich kreacje, podczas gdy mężczyźni zostają bezkarni.

 - Modowe popisy mężczyzn nie są tematem pogawędek przy kawie czy prowadzonych publicznie dyskusji. Kobiecie natomiast można wytknąć wszystko - zarzucała Scheuring-Wielgus.

Dlatego też posłanka postanowiła stanąć po stronie Beaty Szydło. Jak oświadczyła, staje w obronie polskiej premier, bo ta jest jedną z tych, którą poddano niesłusznej krytyce. Trzeba przyznać, że taka deklaracja ze strony deputowanej opozycji zaskakuje.

 - Będę broniła dziś i premier Szydło i wszystkich Pań, którym dostało się za wygląd, które przepuszczano przez prasę za to, że nie wyglądają jak okładki Vogue'a, które – w czyimś mniemaniu – nie są trendy. Krytykanctwo przychodzi łatwo, jest bezrefleksyjne. Łatwo jest przerobić kogoś na mema i wyśmiewać - podkreśliła posłanka Nowoczesnej.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News