Tego jeszcze nie było. Minister Gowin rapuje na Twitterze

Tego jeszcze nie było. Minister Gowin rapuje na Twitterze Źródło: źródło: wikimedia.org/Jarosław Roland Kruk, nocookie.net

Nikt nie spodziewał się, że nadejdzie dzień, w którym wicepremier polski zaangażuje się w prawdziwą bitwę na rymy. Tym większym zaskoczeniem była więc słowna utarczka między ministrem nauki i szkolnictwa wyższego a dziennikarzem RMF FM. Zaczęło się od jednego cytatu.

Dziennikarz RMF postanowił zamieścić we wpisie na Twitterze cytat z wiersza "Nowy Kossak" Jerzego Kerna. W ten sposób Piasecki skomentował wojnę polsko-polską w rodzimej polityce i wystawienie Jacka Saryusza-Wolskiego przeciwko Donaldowi Tuskowi. Pod rymowanym wpisem dziennikarza szybko pojawiły się komentarze internautów, którzy prześcigali się, by w rymach zobrazować nienawiść Polaków wobec siebie.

Zamieszczony przez Piaseckiego cytat przyciągnął też wicepremiera, Jarosława Gowina. Minister nauki i szkolnictwa wyższego nie zgodził się z dziennikarzem i przypomniał mu, że inne nacje także potrafią być agresywne wobec innych obywateli tego samego państwa. Gowin przypomniał m.in. rewolucję francuską i wojnę domową w Hiszpanii.

Wpisy Gowina i Piaseckiego szybko zmieniły się z uprzejmości w rymowane ataki przeciwko sobie. Ich rymowana dyskusja szybko zmieniła się w rymowaną kłótnię, w której jeden drugiemu wypominał brak talentu i uległość wobec władz politycznych. Trudno rozstrzygnąć, który z panów wyszedł z niej zwycięsko.

źródło: twitter.comKonradPiasecki źródło: twitter.comKonradPiasecki źródło: twitter.comKonradPiasecki źródło: twitter.comKonradPiasecki pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News